Eesti uudised

Anneli Ott: vaktsineerimise otsust ei peaks tegema läbi sundimise või propaganda (244)

Ohtuleht.ee, 25. juuli 2021 19:17

Anneli Ott

Foto: Martin Ahven

Eesti Päevalehe kriitika alla sattunud kultuuriminister Anneli Ott (KE) ütles „Aktuaalsele kaamerale“ antud intervjuus, et vaktsineerimine on kindlasti üks võimalus ühiskonda lahti hoida, kuid tema sõnul on see inimese enda otsus, mida ei saa saavutada läbi sunni ja propaganda.

Ott ei vastanud küsimusele, kas ta on vaktsineeritud, öeldes, et tegu on isiklike terviseandmetega ning ta on teinud otsuse seda avalikkusega mitte jagada.

Ott ka ütles, et ta ei kavatse tagasi astuda, aga tõdes, et vaktsineerimine on oluline kultuuri toimimiseks ja kriisi ohjamiseks.

„Siin igaüks peab tegema enda teadliku otsuse, aga seda ei saa teha, ma arvan, kuidagi teistmoodi, kui just läbimõeldult ja enda terviseseisundit analüüsides. Sellise, ütleme, sundimise läbi või propaganda läbi kindlasti selliseid otsuseid inimesed tegema ei peaks, aga nad peaksid väga kaaluma, mis on kõige parem lahendus,“ vastas kultuuriminister, kas ta soovitab inimestel vaktsineerida.

Varasemalt on Delfi kirjutanud, kuidas valitsuses puudus üksmeel, kas vaktsineeritud inimesed saavad rohkem vabadusi. Jaak Aabi sõnul ei olnud lõhe erakondade vaid ministrite vahel, täpsemalt oli teistest erinevat meelt kultuuriminister Anneli Ott.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee