Maailm

Florida majavaringu viimane ohver on jätkuvalt kadunud (4)

Toimetas Annika Erg, Greete Kõrvits, 26. juuli 2021 19:55

Estelle Hedaya

Foto: AP/Scanpix

24. juuni varahommikul tabas ookeaniäärset kogukonda Miami servas katastroof: 12korruselisest kortermajast varises osa kokku. Praeguseks on leitud 97 hukkunud inimese surnukehad, kuid 54aastane ärinaine Estelle Hedaya on paraku endiselt kadunud. Päästjad teatasid aga, et lõpetavad otsingud.

Estelle'i lähedased pelgavad, et otsingute lõppenuks kuulutamine tähendab seda, et ta lihtsalt unustatakse. „Ma tahan vaid, et mu õde saaks selle rahu ja väärikuse ja austuse, mida ta väärib,“ sõnas Estelle'i vend Ikey CNNile. Tema sõnul on kõige raskem olukorraga leppida emal ja isal, kes ei saa oma tütrega kommetekohaselt hüvasti jätta.

Samal teemal

Troopilist tormi trotsinud päästjad uurisid läbi üle 13 000 tonni purunenud betooni. Meeskonnad töötasid 12tunnistes vahetustes ning ööbisid kohapeal. „See on ilmselgelt kohutav. See on igas mõttes erakordselt raske olukord. Ma olen väga uhke nende meeste ja naiste üle, kes esindavad Miami-Dade'i tuletõrjet,“ sõnas tuletõrjepealik Alan Cominsky reedel. Õnnetuspaik on suuremalt jaolt ära koristatud – rusud toimetati osariigi laohoonesse, kus neid hakatakse uurima. Varingukoht on nüüdseks politsei kontrolli all, kes käsitleb seda kuriteopaigana.

Päästetööd katkestati mitmel korral – seda rusude ebastabiilsuse ja troopilise tormi Elsa tõttu. 4. juulil lammutati seegi hoone tiib, mis jäi varingus püsti. Ametivõimud ja päästjad hoiatasid juba varakult lähedasi, et ellujäänute leidmine on ebatõenäoline ning et paljud surnukehad võivad olla tundmatuseni moondunud, isegi mitte ühes tükis.

Ikey andis DNA-proovi ja käis mitmel korral otsingutel abiks. Estelle'i lapsepõlvesõbranna Leah Sutton arvab, et päästjad ei peaks asju kokku pakkima. „Jah, nad väärivad kõiki neid kiidusõnu, kuid alles pärast seda, kui nad on Estelle'i leidnud,“ ütles murest murtud Sutton.

97 leitud ohvri seas on ka ühe Miami tuletõrjuja seitsmeaastane tütar ja Paraguay esileedi Silvana López Moreira õde. Varingu põhjus pole veel teada, kuid 2018. aastal tehtud inspektsioon leidis, et hoonel on ehituslikke vigu, mille tõttu oli alumisel korrusel juba betoonimõrasid näha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee