Foto on illustratiivne.

Foto: Pixabay
Reti Jõerand 27. juuli 2021 13:01

Sotsiaalmeedias ringleb postitus, milles lubatakse avada lastehoid ainult vaktsineerimata lastele. Muuhulgas on ka lapsehoidjad vaktsineerimata. Sotsiaalkindlustusamet ei saa enne minna olukorda kohe kontrollima, kui konkreetsel aadressil tõesti hoid avatakse ja sellel puudub tegevusluba.

Sotsiaalkindlustusameti kvaliteediosakonna peaspetsialist Tiiu Pärnmäe ütleb, et lapsehoiuteenuse osutamise tingimused, sh nõuded teenusele ja teenust vahetult osutavale isikule (lapsehoidjale), on sätestatud sotsiaalhoolekande seaduses. „Lapsehoiuteenust võib osutada juriidiline või füüsiline isik juhul, kui tal on lapsehoiuteenuse osutamise tegevusluba, mis on kantud ka majandustegevuse registrisse. Lapsehoiuteenuse osutajale annab tegevusloa (või keeldub selle andmisest) sotsiaalkindlustusamet peale vastava taotluse esitamist,“ sõnab ta.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (4)

Väkk siin 29. juuli 2021 21:15
Meie aps läheb ka ainult sellisesse lasteaeda! Oleme siiani keeldunud kôikidest nn. kohustus-süstidest, kaks korda ka perearsti vahetanud meeletu vastuseisu seetôttu. Toetan paralleelühiskonna tekkimist kuna sellises peavoolu-düstoopias pole teisiti vôimalik elada.
Täistaimne terviktoit 27. juuli 2021 13:48
Nägin ka seda kuultust, vaktsiinivastased jagavad usinalt, sest neil on teadmine, et vaktsineeritud inimeste lähedal olemine põhjustab tervisehäireid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS