Eesti uudised

Kohus tühistas muusikuid meeleavaldusele kutsunud naise trahvi  (2)

Siim Randla, 22. juuli 2021 05:52

Foto: Robin Roots

Harju maakohus on tühistanud politsei määratud trahvi naisele, kes kutsus tänavu aprillis Toompeal meeleavaldusele muusikuid.

Kohtuväline menetleja koostas 9. aprillil väärteoprokolli ja määras Emma Johanna Lepasoole trahvi, kuna ta postitas Facebookis „Muusikute infovahetus“ grupis üleskutse 7. aprillil toimuva avaliku koosoleku kohta, kutsudes 7. aprillil kell 12. inimesi Toompeale ühinema koosolekuga ning koos esitama professionaalset emakeelset muusikat kodanikualgatusel toimuval üritusel.

„Kohus tühistas kohtuvälise menetleja poolt Emma Johanna Lepasoole määratud trahvi 160 eurot. Kohus leidis, et koosolekud Lossi platsil olid toimunud juba mitmed korrad ja on tõendamata, et inimesed kogunesid just E. J. Lepasoo üleskutse tõttu,“ ütles Harju maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane Õhtulehele. Lisaks ei vasta väärtoeprotokollis märgitud teo toimepanemise koht tegelikkusele, märkis ta. Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kristjan Lukk on ERR-ile öelnud, et PPA kaalub otsuse edasi kaebamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee