Inimesed hoidsid elu eest kinni ja ronisid rongi istmetele.Foto: AFP/Weibo/merakiZz/Scanpix
Greete Kõrvits 21. juuli 2021 18:18

Hiinas hukkus Henani provintsi pealinnas vähemalt 12 rongis sõitnut, kui üleujutustest tekkinud tulvaveed ujutasid seal maa-aluse metroo üle. Sotsiaalvõrgustikesse postitatud videotes oli näha, kuidas inimesed vagunites aegamisi tõusvas vees seisavad ning meeleheitlikult lapsi selle pinnast kõrgemal hoiavad.

Valitsusametnike sõnul õnnestus lõpuks päästa üle 500 inimese. BBC kirjutab, et rekordilised vihmahood põhjustavad Henanis palju pahandust ning sajad tuhanded elanikud on evakueeritud. Mõnes linnas kahlab rahvas ka maa peal vööni vees.

Üleujutused Zhengzhous.Foto: EPA/Scanpix

Provintsi pealinnas Zhengzhous kallas kolme päevaga alla terve aasta jagu sademeid – linna veetõkked andsid järele ning vesi tungis selle maa-alusesse metroovõrgustikku. Ellujäänud kirjeldasid õudustunnet, kui uste vahelt immitsev vesi ulatus kõigepealt pahkluudeni, siis põlvedeni ja lõpuks juba kaelani. Pärast poolt tundi oli vett täis vagunis juba raske hingata. Reisijad ronisid istmetele seisma ning mõned kiskusid end alasti, et märgade riiete raskusest vabaneda. Inimesed üritasid elu eest pead veepinnal hoida. Lapsevanemad aga tõstsid lapsi õlgadele ja õhku, et neid tõusuvee käest päästa.

Üleujutused Zhengzhous.Foto: AFP/Scanpix

Üleujutused Zhengzhous.Foto: AFP/Scanpix

Ühte Zhengzhou lastehoidudest tabas aga uputus nii ootamatult, et päästjad pidid mudilasi plastpüttides läbi vee välja ujutama. Riigimeedia avaldas päästeoperatsioonist video.

Alles äsja toimusid tohutud üleujutused Kesk-Euroopas, mis nõudsid vähemalt 200 inimese elu. Teadmata kadunud on sajad inimesed, kuid täpne arv pole teada, sest kommunikatsioonisüsteemid ei tööta mitmel pool endiselt.