Eesti uudised

FOTOD | „Käis kõva pauk!“ Saaremaa praam rammis sadamat, laevad sõidavad vabagraafiku alusel (70)

Keit Paju, Hindrek Pärg, 21. juuli 2021 15:03
Foto: Irina Mägi

Kolmapäeval juhtus õnnetus Virtsu-Kuivastu liinil seilava praam Tõlluga, mis sõitis Muhumaale jõudes vastu sadama rampi.

„Kokkupõrkel käis kõva pauk,“ ütles Tõllu pardal olnud Õhtulehe lugeja. Reisijad siiski lõksu ei jäänud, kuna laev läks teise kai äärde. „Esivisiir ei liigu ja kõik masinad pidid laevalt maha saamiseks tagurdama,“ ütles fotod saatnud Õhtulehe lugeja.

Ta lisas: „Nüüd hakkab nalja saama, kuna üks praam on rivist väljas, aga ooperipäevad käivad. Ei tea, kuidas rahvas mandri ja saarte vahel hakkab liikuma.“

Tallinna Sadama pressiesindaja Triin Rum ütles Õhtulehele, et vähemalt terve kolmapäeva sõidavad Virtsu ja Kuivastu vahel vabagraafiku alusel praamid Regula ja Piret.

Rumi sõnul teenindatakse sadamasse saabuvaid autosid saabumise järjekorras.

„Hetkel uurime, mis põhjustas Tõllu kokkupõrke kaiga. Midagi täpsemalt on veel vara öelda,“ sõnas Rum.

Praami pardal oli ka president Kersti Kaljulaid, kelle auto sai õnnetuses kannatada. Vabariigi Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe kinnitas Õhtulehele, et president ise viga ei saanud, kuid tema ametiautol on kerged vigastused.

„Ma ise seal praami peal ei olnud. Saan öelda, et president on terve ja kuidagi moodi viga ei saanud. Tema auto sai viga, autol on väikesed vigastused. Presidendi auto on PPA rida ja nemad oskavad paremini öelda, mis vigastustega on tegu. Auto vigastused ei olnud nii suured, et president oma reisi ei saaks jätkata, sõit jätkub,“ ütles ta.