Krimi

Eesti on perevägivallajuhtumite poolest Euroopa esimene

ÕL ARHIIV | SEKSINÄLJAS MEES: „Ma valan su väävelhappega üle!“ 

Liina Hallik , 26. november 2021 11:26
Foto: Vida Press

Neljapäeval selgus, et tuntud suunamudija Triinu Liis on tükk aega kannatanud abikaasa Justini vaimse, füüsilise ja majandusliku terrori all. Taasavaldame Õhtulehes tänavu 20. juulil ilmunud loo perevägivallast.

Ema haaras 13aastase tütre tagi hõlmadest, raputas, kiskus juustest ja raputas seejärel uuesti. Virutanud veel paar korda lapsele lahtise käega vastu nägu, kägistas teda. Mõned kuud hiljem krabas ta tütre käest mobiiltelefoni nii, et lapsel tuli küüs koos lihaga lahti. Hiljem ähvardas ta liiga kauaks sõbranna juurde jäänud last, et kui too kohe koju ei tule, „hakkab tütre veri mööda seinu voolama ja juuksed vedelevad maas“.

Mullu kaotas lähisuhtevägivalla läbi elu 16 inimest, kaheksa neist mehed, kaheksa naised. Kasv oli aastaga kolmekordne – 2019. aastal suri sel põhjusel viis inimest. Ja ehkki tänavu on lähisuhtevägivalla läbi hukkunud üks inimene, paneb värske üleeuroopaline ohvriuuring meid Euroopas perevägivalla poolest esikohale. Eestile on ette heidetud hambutut õigusraamistikku ja seda asja eest – veel mõned aastad tagasi puudus meie karistusõigusest lähisuhtevägivalda käsitlev paragrahv, selgub Robert Paali magistritööst (TÜ 2019) „Alaealiste vastane lähisuhtevägivald – seksuaalvägivallajuhtumite menetlemise probleemkohad Eestis“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.11.2021
MIDA TEHA? Pooltel juhtudel koduseinte vahel kannatajad vaikivad. „Teadlikkus on tõusnud, samamoodi tuleks edasi minna.“