Krimi

Täiendatud! Algselt avaldatud 20. juulil kell 22.37.

FOTOD | Lavassaare turbatootmisalal on tulekolletes ligikaudu 25 hektarit 

Toimetas Annika Erg, 21. juuli 2021 11:49

Põleng Lavassaares

Foto: Päästeamet

Teisipäeval süttis tulekahju Põhja-Pärnumaal Pitsalu külas Lavassaare turbatootmisalal. Tugeva tuule toel levis tuli turbaaunadele, turbaväljale, metsa ja põllule ning ohtu sattusid turbatootmisettevõtte hooned ja lähedal asuvad elumajad. Päästjad piirasid tule leviku hoonetele. Turbavälja- ja aunade ning metsa ja põllule jäänud hulgaliste tulekollete kustutustööd jätkuvad ka kolmapäeval.

Kell 14.15 alguse saanud Lavassaare turbatootmisala tulekahju oli enne päästjate kohale saabumist tugeva tuule toel levinud viiele hektarile. Põles kolm turbaauna, turbaväli, mets ja maastik. Ohus olid lähedal asuvad elu- ja tootmishooned. Kustutustöid ning põlengu pindala suuruse täpset kindlaks tegemist takistasid tugev tuul ning paks suits. Kella 18.15 ajal hinnati põlenguala suuruseks ligikaudu 30 hektarit. Tänu päästjate kiirele tegutsemisele suudeti oht elu- ja tootmishoonetele peatada. Praegu on tulekolletes ligi 25 hektariline ala.

Kell 21.30 suudeti turbaaunade- ja välja põlengule piir panna. Põldudel ja metsas on jätkuvalt väikesed tulekolded, mille kustutamine on nende suure hulga tõttu aeganõudev. Päästjate ohutuse tagamiseks kustutustööd ööseks katkestatakse ja töö lõpetas ka päästetöödele kaasatud politsei- ja piirivalveameti kopter. Aktiivse kustutustööga jätkatakse hommikul. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada pikselöögist.

Põleng Lavassaares

Foto: Päästeamet

Kolmapäeval teatas päästeamet, et kustutustööd jätkuvad. Hommikul põlenguala kontrollimisel selgus, et tuli ei ole levinud kaugemale. Hommikustel andmetel püsib põlenguala eile saavutatud 25 hektari piires, kustutustöid raskendab endiselt puhuv tugev ja muutlik tuul.

18. juulist määrati tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgevamaal ning Järvamaal ja sellega seoses piirati kõrvaliste isikute liikumist metsas ning taimestikuga ja turbaaladel. Riigi Ilmateenistuse andmetel püsib ilm kuiv ka lähipäevil, seega ka väike ettevaatamatus tule kasutamisel looduses võib kaasa tuua rängad tagajärjed. Päästjad paluvad tungivalt looduses lahtist tuld mitte kasutada! Riigi ilmateenistuse tuleohukaardiga saab tutvuda SIIN.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee