Maailm

RÄNDEKRIIS: leedukad õpetasid eestlasi (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 20. juuli 2021 19:40
Laager Leedu piiril.Foto: AFP/Scanpix

Eesti Linnade ja Valdade Liidu (ELVL) delegatsioon kohtus Leedu Kohalike Omavalitsuste Assotsiatsiooni (LSA) direktori ning rändekriisi keskmesse sattunud Druskininkai linnapea Ričardas Malinauskase ja Lazdijai omavalitsusjuhtidega. Valgevene režiimi tegevuse tõttu rändekriisi keskmesse sattunud Leedu omavalitsused jagasid Eesti kolleegidele kriisi õppetunde.

Kohalikud omavalitsused on Valgevenega piirnevatel aladel võtnud vastu suurel hulgal ebaseaduslikke sisserändajaid, pakkudes neile toitu, hügieenitarbeid, muud esmavajalikku ja peavarju. „Paarist päevast on saanud mitu nädalat ja lõppu ei ole näha ning see valmistab omavalitsusjuhtidele muret,“ sõnas ELVLi juhatuse esimees Tiit Terik pressiteates.

Visiidil külastati Druskininkai omavalitsuses asuvat laagrit, kus olukorrast andis ülevaate ka Leedu piirivalve esindaja. Muuhulgas tänas ta Eestit, kes saatis Leetu appi ESTPOL-5 üksuse.

Samal teemal

14.06.2021
ÕL VIDEO | ANTIREKORD: tänaseks on Leedu piiri ületanud 20 korda rohkem ebaseaduslikke migrante kui kogu eelmisel aastal kokku