Eesti uudised

Jaak Aab: Mailis Reps peab ise otsused tegema (2)

Ohtuleht.ee, 20. juuli 2021 16:00

Mailis Reps ja Jaak Aab

Foto: Martin Ahven

Keskerakonna juhatuse liige, riigihalduse minister Jaak Aab ütles Vikerraadio saates „Uudis +“, et korruptsiooniskandaalidesse sattunud erakonna aseesimees ja riigikogu fraktsiooni juht Mailis Reps peab tegema olukorda hinnates otsused oma positsioonide suhtes ise.

Õhtuleht kirjutas pühapäeval, kuidas mullu 13. jaanuaril pidas toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps oma 45. sünnipäevapeo ministeeriumi rahade eest. Päeval õnnitleti ministrit ja kaeti laud maksumaksja kulul ministeeriumis, õhtul kolis pidu edasi Kadriorgu Mon Reposesse. Sinna oli Reps kutsunud erakonnakaaslased riigikogu fraktsioonist ja Keskerakonna juhatusest.

„Kui see vastab tõele, siis on see muidugi kahetsusväärne ja siin tuleks kõigepealt teha otsused Mailisel endal,“ ütles Aab.

Saatejuht Madis Hindre küsis Jaab Aabilt, kas Reps peaks jätkama riigikogus. „Ma ei saa öelda Mailise eest selliseid otsuseid. Eelkõige on see Mailise enda asi. Ja juhul kui neid otsuseid ei tule, siis peab olukorda kaaluma erakonna juhatus,“ vastas Aab, kelle sõnutsi pole erakond ise Repsilt selgitusi kuulnud.

„Kuidas täpselt ja mis sammusid astuda, ma jääks praegu vastuse võlgu,“ lisas ta. "Küsimus ei ole lihtsalt riigikogus jätkamises, küsimus on ka nendes positsioonides.“

Samal teemal

19.06.2021
Muutused tulekul? Keskerakondlased peavad nõu, mida teha Mailis Repsiga
18.06.2021
Juhtkiri | Keskerakondlik riigi riisumise muster
18.06.2021
PRALLE RAHVA RAHA EEST! Minister Mailis Reps korraldas parteiladvikule peo nooblis restoranis. Arve tasus haridusministeerium