Koristustööd Saksamaal.

Foto: Reuters/Scanpix
Greete Kõrvits 19. juuli 2021 19:29

Kölni ja Bonni politsei hoiatab, et Saksamaad tabanud surmavate üleujutuste järel võivad petised hakata teesklema tulvavete ohvreid või neid esindavaid organisatsioone, et heasoovlikelt kodanikelt raha välja pressida. Mitmed petised on juba algust teinud, luues välismaal veebilehti, mille kaudu „annetusi“ koguda. Üks ebaaus isik postitas foto vee alla jäänud majast, pannes inimesi uskuma, et tegemist on tema enda koduga. Sarnane hoiatus anti välja näiteks ka Florida kortermaja varingu järel.

Ainuüksi Saksamaal on üleujutustes hukkunud 165 inimest, kirjutab Deutsche Welle. Kitsastes orgudes üle kallaste tunginud jõgede tõttu on hävinud terved külad. Siiski on näha vaibumise märke: võimude sõnul pole enam ohtu, et Kölni lähedal kõrguv Steinbachi tamm puruneks. Ehkki mitmes kohas on olukord jätkuvalt eluohtlik, toimuvad mitmel pool juba koristustööd. Päästjad otsivad teadmata kadunuks kuulutatud inimesi. Nii mõneski kohas hävitasid tulvaveed infrastruktuuri nii põhjalikult, et puhast vett ei jätku veel tükk aega.

Koristustööd Saksamaal.

Foto: Reuters/Scanpix

Saksamaa keskkonnaminister Svenja Schulze sõnas, et üleujutuste põhjuseks on edasilükkamised ja kõhklused võitluses kliimamuutuste vastu. Opositsiooni kuuluv roheliste partei kritiseeris valitsust, et nood pole looduskatastroofideks pädevalt ette valmistunud.