Eesti uudised

Mitme tänavu alustatud filmi ülesvõtmisel on Eesti näitlejatest juba loobutud

Lõpetage filmimine! Näitlejate liidu uued tingimused panevad filmilavastajad loobuma Eesti näitlejatest

Asso Ladva, 18. juuli 2021 18:41

4 KOMMENTAARI

a
Aasta parim nali/ 19. juuli 2021 18:11
On alles ajugrupp, näitlejad sukeldusid kommunistlike meetodiega ärisse, et juhul kui...siis tahame 10%, vaat see on nende kubatuurile vääriline otsus. Aga, kui projekt on kahjumlik (vbl just tänu kehvale näitlejatööle) ei tea nemad asjast midagi. Aga profsojus otsustas, no need madrused ja kolhoosnikud olid ka pädevamad.
a
Ahsoo/ 19. juuli 2021 18:04
...ja edasi, seda loogikat järgides on kõikide näitlejate nn omandiõigus nende koolitajatel st lavakal jne, seega peaks kõikide näitlejate poolt eluajal teenitud tasudest kuuluma 10% nende koolitajatele ehk väljaõpetajatele. Või maksid nad midagi endi koolitamise eest...?
m
Mõistlik liigutus ENL-i poolt/ 19. juuli 2021 13:22
Ilmselgelt on saanud Eesti filmitootjad siiani nautida soodsaid näitlejaid - kelledel paljudel peamiseks motivatsiooniks on filmides osalemine, mitte tasu. Proovide eest tasu ei maksta, lepingud on ahistavad, makstakse imelike skeemide abil või mustalt. Väga OK on leppida lepingus kokku, et kui film või teos muutub edukaks, siis saavad ka näitlejad sellelt õiglast tasu.
l
lisaks juurde/ 19. juuli 2021 14:31
kuidas jääb suvel näitlejate ja muude esinejate tasudelt maksude maksmisega? Olen näinud nn selliste paberpiletite müüjaid, mille igaüks võib välja trükkida. Esinejad aga saavad tasu sularahas ja on õnne täis. Ja meie maksumaksjana maksame selle kõik kinni?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee