Foto: Reuters/Scanpix
Greete Kõrvits 15. juuli 2021 17:23

Briti väljaande The Guardian käes on dokumendid, millest ilmneb, et 2016. aasta algul kohtus Venemaa president isiklikult oma ministrite ja luurebossidega. Viimastele andis ta ülesandeks kindlustada, et USA järgmiseks presidendiks saaks toona veel vaid vabariiklaste partei esinominent Donald Trump. Kremli raporti koostajail Moskva favoriidi kohta just häid sõnu öelda ei olnud.

„Psüühiliselt ebastabiilne, impulsiivne, tasakaalutu indiviid, kes kannatab alaväärsuskompleksi all.“ Nõnda kirjeldab salajane raport Moskva eelistatud kandidaati USA 2016. aasta presidendivalimistel. Vähe sellest, dokumendi kirjapanija annab ka mõista, et Kremlil on, juhuks kui seda vaja peaks minema, potentsiaalse riigipea kohta „komprat“. See info olevat kogutud Trumpi varasematelt külastustelt Vene Föderatsiooni. Dokument viitab „teatud juhtumitele“.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (18)

ma 16. juuli 2021 13:09
No meilgi peagi presidendi valimise! Eks siis näha kes Putini korraldusel presidendiks saab!
Imelik 16. juuli 2021 10:56
Putja läheb oma tahtmistes liiga kaugele! Arvab, et t e ma tahtmisr järgi käib elu teistes riikides ja Maa pea l! Nagu jonnakas l a ps mänguasjapoes--"t a han, taha n, tahan......."! Vanadus hakkab vist mõjuma🥴.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS