Eesti uudised

Evelyn Sepp uue paljastuse valguses: unustame ära sõna „vandenõuteooria“!

Miks unustasid kõik osapooled ära, et 1994. aastal Estonia vraki autotekki uuriti? (5)

Viljar Voog, 15. juuli 2021 17:33

VIDEOLOGI: Rovkwateri robot sisenes tuukrite abil autotekile, jäädvustas sealse segaduse ja tegi kaheksa minutit midagi, mida videolindile ei salvestatud!

Foto: Margus Kurmi materjalid

Avastus, et Estonia vraki vööriramp ei seisa enam oma kohal ja pääs laeva autotekile on valla, paneb küsima, kas traagiliselt uppunud aluse sisemus väärib läbiuurimist. Kõige selle juures tasub aga meenutada, et ilmselt käidi Estonia autotekil juba esimesel sukeldumisel 1994. aastal – see on lihtsalt maha vaikitud.

Estonia tragöödia „piibliks“ on senini olnud 1998. aasta ühiskomisjoni lõpparuanne ja selle järeldused. Kõik versioonid, mis seal kirjeldatuga kokku ei käi, on liigitatud vandenõuteooriate kilda. Aga Estonia kohta käivad teooriad kipuvad tõeks osutuma – näiteks sai 2004. aasta lõpus kinnitust sõjavarustuse vedu tsiviillaeva pardal 1994. aasta septembrikuus. Uppumisööl midagi taolist laevas ametlikult ei olnud, kuid värske avastus, et pääsu autotekile takistanud vööriramp on mingil põhjusel eest kukkunud, seab ka selle kahtluse alla.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.07.2021
MISKI EI KLAPI! Estonia uurimiskomisjoni liige: on tähtis vahe, kas vööriramp on täiesti küljest või lihtsalt pöördunud
15.07.2021
KAKS VERSIOONI: kas Estonia vöörirambi kukutas merepõhja ajahammas või kellegi kuri käsi?
15.07.2021
Laevaehituse insener Kristjan Tabri avastusest Estonial: kui vööriramp on lahti, siis oleks mõistlik see pinnale tuua
14.07.2021
VIDEO JA FOTOD | ŠOKK! POMMAVASTUS! Varasemalt suletuna seisnud Estonia vööriramp lebab hingedelt maas, laevavraki vastas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee