VIDEOLOGI: Rovkwateri robot sisenes tuukrite abil autotekile, jäädvustas sealse segaduse ja tegi kaheksa minutit midagi, mida videolindile ei salvestatud!

Foto: Margus Kurmi materjalid
Viljar Voog 15. juuli 2021 17:33

Avastus, et Estonia vraki vööriramp ei seisa enam oma kohal ja pääs laeva autotekile on valla, paneb küsima, kas traagiliselt uppunud aluse sisemus väärib läbiuurimist. Kõige selle juures tasub aga meenutada, et ilmselt käidi Estonia autotekil juba esimesel sukeldumisel 1994. aastal – see on lihtsalt maha vaikitud.

Estonia tragöödia „piibliks“ on senini olnud 1998. aasta ühiskomisjoni lõpparuanne ja selle järeldused. Kõik versioonid, mis seal kirjeldatuga kokku ei käi, on liigitatud vandenõuteooriate kilda. Aga Estonia kohta käivad teooriad kipuvad tõeks osutuma – näiteks sai 2004. aasta lõpus kinnitust sõjavarustuse vedu tsiviillaeva pardal 1994. aasta septembrikuus. Uppumisööl midagi taolist laevas ametlikult ei olnud, kuid värske avastus, et pääsu autotekile takistanud vööriramp on mingil põhjusel eest kukkunud, seab ka selle kahtluse alla.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad