Maailm

USA nakatumiste uues tõusus võib süüdistada vaktsineerimise suhtes passiivseid osariike 

Aare Kartau, 15. juuli 2021 12:51

Vaktsineerimisvastased meeleavaldajad Indianas. Koroonaviiruse deltatüvi levib eriti kiiresti osariikides, kus on jäänud vaktsineerimine soiku.

Foto: Zuma Press/Scanpix

Ameerika Ühendriikides on koroonaviiruse tõttu surnud üle 607 000 inimese. Pandeemia on tekitanud kaost üle kogu USA, ent vaktsiinide levik suutis seda selgelt peatada. Nüüd levib viirus mõnel pool taas kiire hooga – tegemist on reeglina nende osariikidega, kus on vaktsineerimisprotsess kujunenud kõige aeglasemaks.

Mitmekümnes USA osariigis on olnud nakatumisnäitajad viimastel nädalatel selges tõusutrendis. Osaliselt on selles süüdi kiirelt leviv deltatüvi, mis moodustab kogu riigi haigusjuhtumitest juba enam kui poole. Teisalt on jäänud vaktsineerimine paljudes osariikides peaaegu toppama. Kokku elab USAs üle 332 miljoni kodaniku, kellest praeguse seisuga on osaliselt või täielikult vaktsineeritud pea 185 miljonit inimest – üle 55% elanikkonnast (täielikult 160 miljonit ehk üle 48%). Siiski erineb vaktsineerimise osakaal erinevates osariikides meeletult – mõnes on saanud vähemalt ühe süsti kaks kolmandikku elanikest, teistes napilt üks kolmandikku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.07.2021
Pfizer näeb vajadust ka kolmandaks vaktsiinidoosiks
07.07.2021
Deltatüve tõttu on koroonasse haigestumine taas kasvama hakanud
06.07.2021
KURB TÄHIS: koroonaviirus on nõudnud maailmas üle nelja miljoni inimelu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee