COOP | Sisuturundus

Coopi autoloosi võitja: ma ütlesin juba algusest peale, et sellest saab minu auto! 

Coop | Video: Hannes Dreimanis, 14. juuli 2021 11:03

„Kuna me käime abikaasaga Tammiste Coopis, siis ütlesin kogu aeg, et see Toyota siin kaupluse ees on minu auto. Tulime nädal hiljem tagasi, ikka auto seisis, järelikult minu. Kolmandal nädalal oli auto jätkuvalt siin, tähendab minu oma. Nüüd saingi mehele öelda, et täna viin su sellega koju – ja nii ongi! Lihtsalt tuleb unistada ja need unistused täituvad,“ seletab Coopi autoloosis juulikuu ostude põhjal uue Toyota Rav4 võitnud Virve Raju (73).

Virve mäletab väga hästi seda hetke, kui Coopist võidukõne tuli. Ta luges parasjagu raamatut „Peetri keisrinna“ ning oli mõtetega 18. sajandis. „Äkki helises telefon – võõras number oli ja mõtlesin, et mingi müügimees. Väga meeldiva häälega noormees teatas, et ta on Coopist ja teadis, et ma käin Tammiste Coopis ning millise summa eest olen ostnud. Mõtlesin, et kindlasti Coopile tehakse mingit statistikat klientide suhtes. Hakkasime edasi rääkima ja siis ta ütles, et olen auto võitnud,“ meenutab Virve. „Mul minut aega süda seisis. Mõtlesin, kas see on tõsi,“ muigab proua. Virve oligi võitnud sellesama auto, mis seisis Tammiste Coopi ees ja mida ta oli juba mõnda aega naljatades enda omaks nimetanud.

Esimese asjana rääkis Virve võidust oma abikaasa Mihklile, kes oli tükk aega sõnatu. Seejärel helistas ta lastele, lastelastele, õele, sõbrannadele. „Kõik nad rõõmustad koos minuga!“ kinnitab naine.

Abikaasa on alati autojuhiks

Virve ja Mihkli kodu asub Sindis, kus nad mõlemad on terve elu elanud. Kuigi ka Sindis asub mitmeid poode, on viimased paar aastat käidud siiski Tammiste Coopis. „Mulle meeldib väga Tammiste Coop, sest siin on ruumi parkida, taaraautomaat, postkast. Kauplus on alati puhas ning valik on suurepärane. Siin on kena kulinaarialett ja näiteks sült on väga maitsev. Olen tellinud ka sünnipäevalauale Coopi Kokkade tooteid. Müüjad on samuti väga kenad. Mida veel tahta!“ loetleb Virve. Ta tunnistab, et teeb alati poodi tulles ostunimekirja, kuid tihti lipsab ostukorvi midagi sellist, mida ei plaaninud soetada. „Näiteks hiljuti ostsin teki – siit tõesti leiab absoluutselt kõik vajaliku,“ lisab Virve.

Kuna Virve enam autoga ei sõida, siis on alaliseks autojuhiks abikaasa Mihkel. Praegu liiguvad nad Hondaga, mis sai samuti kunagi uuena ostetud. Mis täpselt eakast sõidukist saab, pole veel otsustatud – küllap müüakse see maha, sest seisma jätta ei ole ju mõtet. Virve avaldab sedagi, et abikaasa pabistas korralikult, kas saab ikka uue Toyotaga hakkama. „Eks see ole uus auto ja uus tehnika. Mina aga ütlesin, et küll sa saad, kõik on õpitav. Ja kindlasti saabki,“ sõnab Virve.

Peolaud on kaetud koduaeda õunapuu alla

Virve on nüüdseks kümmekond aastat pensionipõlve pidanud, kuid varasemalt kuulus talle väike ilusalong. „Seal oli maniküür, pediküür, kosmeetik, juuksurid, massaaž – ise tegingi ma massaaži. Kui saabus pensioniaeg, siis müüsin selle ära – mõtlesin, et elada on vaja, sest töö pole elus number üks,“ jutustab Virve. Praegusel ajal on Virve suurimad hobid lugemine ning aiandus.

Ta elab Sindis eramajas, kus on ka tore aed – nagu Virve ise ütleb, siis keskmise suurusega. Kasvavad seal kurgid, tomatid ning erinevad maitsetaimed. „Oi kui mõnus aias nokitseda on!“ kiidab ta.

Just sinna aeda õunapuu alla on kaetud autovõidu tähistamiseks peolauake. „Laual on pirukad, koogid, tort, šampanja. Tegin kõik ettevalmistused ära ning nüüd on koju minnes vaja vaid lauale sättida,“ lausub Virve. Ettevalmistustega alustas ta muide juba varavalges, sest und võiduauto üleandmisele eelneval ööl eriti ei olnud. „Mõtteid oli peas nii palju ja pabistasin väga. Magasin vist kaks-kolm tundi,“ muigab ta.

Autovõitu õunapuu alla tulevad tähistama Virve kaks tütart ja nende lapsed. Oma laste ja lapselaste üle on Virve eriti uhke ning kõneleb: „Kõik on oma tee leidnud, nad on väga haritud ja tublid. Noorem lapselaps lõpetas kevadel gümnaasiumi ja läheb järgmisel kuul kaitseväkke.“ Virve kinnitab, et tema perekond on tõeliselt ühtne ning läbi käiakse palju – nii jõuavad lapsed ja lapselapsed tihti külla. Üheskoos istutakse kohvilaua taha ning lobisetakse maailmaasjadest. Muuseas, Virve ja Mihkel on abielus olnud 52 aastat! Nii pika abielu saladuseks nimetab Virve üksmeelt. „Me oleme 95% ajast üksmeelel,“ sõnab ta.

Kuhu plaanivad Virve ja Mihkel aga uue autoga esimese suure sõidu teha? „Pidasime plaani, et teeme väikese tuuri mööda Eestit – vaatame oma kaunist kodumaad. Aga seda alles siis, kui palavus hakkab järgi andma,“ täheldab Virve.

Kuidas võita auto?

Eesti kõigi aegade suurima autoloosi käigus loosib Coop iga kuu oma klientide vahel välja uhiuue Toyota RAV4 päriseks. Loosis osalemiseks peab klient Coopi kauplustes või eCoop lehel ühe kuu jooksul poodlema kokku vähemalt 50 euro eest ning registreerima oma ostud Coopi kliendikaardiga (Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga kaart). Just kliendikaardi registreerimine on võti loosis osalemiseks, kuna automaatne kliendikaardi süsteem peab ise arvestust, kui palju virtuaalseid loosipileteid on kogunenud. Oma piletite arvu ja kui palju järgmisest piletist puudu on, saavad kliendid jooksvalt vaadata ostutšeki pealt. Samuti tasub aadressil www.coop.ee/saastukaart üle kontrollida, et Säästukaardi andmebaasis oleksid õiged kontaktandmed, sest kui klienti pole võimalik kolme tööpäeva jooksul kätte saada, on korraldajal õigus välja loosida uus võitja.

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab Coopi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee