Teisipäeva pärastlõunaseid õhutemperatuure kujutav kaart. Euroopas on eriti palav kesk-, ida- ja lõunaosas ning paiguti ka Hispaanias.

Foto: Ventusky kuvatõmmis
Aare Kartau 13. juuli 2021 15:32

Juuni ja juuli on olnud peaaegu kogu maailmas enneolematult palavad. Põrgukuumus on toonud põhjapoolkeral endaga kaasa nii inimohvreid kui ka ulatuslikke metsapõlenguid. Tundub, et kuumalaine ei taha lõppeda ka Eestis – ka terveks käesolevaks nädalaks prognoositakse temperatuure, mis ei jää 30st plusskraadist kuigi kaugele.

Teadlaste hinnangul muutuvad kuumalained kliimamuutuste tõttu üha sagedasemaks. Nende arvates ülemaailmsed õhutemperatuurid aina kerkivad ja palavad perioodid kujunevad aastatega intensiivsemaks. Praegu räsib põrgukuumus eelkõige Põhja-Ameerika lääneosa, Euroopa ida-, lääne- ja lõunaosa, Põhja-Aafrikat, Lähis-Ida ja Lõuna-Aasiat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

pessimist 14. juuli 2021 07:16
Loo pealkiri on karm tõde.
Jaanus 8. august 2021 13:49
Karm tõde millest?! Millisest karmist tõest on juttu?!
Manivald 13. juuli 2021 19:32
Eestis tavaline soe suvi. 60 aastat tagasi olid samasugused suved.
Jaanus 8. august 2021 13:47
Loomlikul oli! Selliseid kuumalaineid ja metsapõlenguid on juba tuhandeid aastaid olnud. Küllap ka siis, näiteks antiikajal, oli samuti maailm kõvasti saastunud, aga sellel ajal ei olnu veel keegi kekskonna maksusid välja mõelnud. Kuna meil on nüüd, tänapäeval, oma isiklik keskonnamaks muud vahvad koormised olemas, siis meil on märksa kergem keskkonnas toimuvat endale defineerida ja selgitada kliimasoojenemisega.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS