Maailm

Haiti võimud: üks Florida arst tahtis tapetud presidendi asemel ise riigipeaks saada! 

Greete Kõrvits, 12. juuli 2021 20:49
Seinamaaling mõrvatud presidendist.Foto: EPA/Scanpix

USAs Florida osariigis töötav arst Christian Emmanuel Sanon on üks mitmest Haitis vahistatud USA kodanikust. Haiti võimude väitel oli tohter kogu operatsiooni „ristiisa“, kes ihkas mõrvatud president Jovenel Moïse ametikohta.

Florida kohalik CBSi uudistekanal vahendab, et väidetavalt olla 60ndates eluaastates arst, kes on ise Haiti päritolu, saabunud saareriiki juba juunis, isikliku lennukiga ning „poliitilistel motiividel“. Haiti võimude jutu järgi oli ründajate algne plaan Moïse pelgalt arreteerida ning dr Sanon pukki upitada. Kuidas oleks see ühel nii Haiti kui maailma üldsusele täiesti tundmatul arstihärral õnnestunud, võimud ei täpsustanud. Nende sõnul tuli info tohtri ambitsioonide kohta mitmelt ülekuulatud kahtlusaluselt. Kuigi dr Sanon olla tõesti oma sünnimaa poliitikute suhtes kriitiline, jääb muule maailmale esialgu siiski selgusetuks, mis oli sündmuste käigus tema tegelik roll.

Täielikku kaosesse vajunud Haitis pretendeerib presidendi ametikohale tervelt neli meest, kirjutab The Guardian. Haiti poliitika ekspert professor Laurent Dubois kommenteeris väljaandele, et küsimused Moïse atentaadi tagamaadest ja tellijast võivad tükiks ajaks vastuseta jääda. „On nii palju võimalikke variante, kes võivad selle taga olla,“ sõnas ta. „Siin läheb võimupositsioonide pärast veel võitluseks. See on väga suur mure.“

Loe Haiti presidendi mõrvamisest lähemalt SIIT.

Samal teemal

09.06.2021
PRESIDENT MÕRVATI: Haitit ootab ees tume tulevik
08.06.2021
VIIS VÄHEMTUNTUD ATENTAATI: presidente on tapnud nii anarhistid kui ka sõbrad