Eesti uudised

Tahad rattaga rongi minna? Osta sõidukile eraldi pilet (16)

Toimetas Triinu Laan, 12. juuli 2021 12:15
Foto: Laura Oks

26. juulist muutuvad rongides jalgratastega reisimise tingimused ning edaspidi tuleb rattale osta vähemalt üheeurone rattapilet.

Rattapilet kehtib hooajaliselt aprillist oktoobri lõpuni kõikides rongides. Piletihind sõltub reisi pikkusest ja on 50% vastava täispileti hinnast, minimaalselt aga üks euro. Pilet tuleb osta rongis klienditeenindajalt. Rattale piletit ette osta ei saa, sest Elron ei saa tagada, et jalgratas alati kindlale väljumisele peale mahub.

Elroni teatel on jalgrataste suur hulk rongides on üha tõsisem probleem ning rataste rohkus takistab rongis liikumist. Lisaks tekivad ka hilinemised, sest paljude rataste sisenemine-väljumine võtab kaua aega, seda eriti Tallinna linnas, kus on tihedalt peatusi.

„Oleme oma uute rongide tellimisel näinud ette, et ratastele oleks seal rohkem ruumi. Ka meie praegustesse rongidesse on rattaga reisijad endiselt oodatud, kui neid on mõistlikul määral, tihti see enam nii aga ei ole. Tuleb aru saada, et ronge tuleb juurde alles 2025. aastal ning olemasolevate rongide mahutavus on piiratud, mistõttu oleme sisuliselt valiku ees, kas eelistada inimeste sõiduvõimaluste tagamist või ratta kui pagasi transporti. Jalgratas võtab mitme inimese ruumi ja erinevalt lapsevankrist või ratastoolist ei ole ratta rongi võtmise puhul enamasti tegemist hädavajadusega. Reisijate heaolu silmas pidades ei saa enam seniselt jätkata ning rattale tuleb edaspidi osta rongis klienditeenindajalt pilet,“ nentis  Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Kui reisijal on kohaliku omavalitsuse makstud tasuta sõidu õigus (nt tallinlased), siis rattale see ei laiene ja sõiduvahendile tuleb osta pilet. Küll aga ei pea rattapiletit ostma reisijad, kellel on tasuta sõiduõigus ühistranspordiseaduse alusel (laps, kes ei ole käimasoleva õppeaasta 1. oktoobriks saanud seitsmeaastaseks või kelle koolikohustuse täitmise alustamine on edasi lükatud; kuni 16-aastane (kaasa arvatud) puudega isik; sügava puudega isik; raske nägemispuudega isik; sügava või raske nägemispuudega isiku saatja) ning lisaks ka 65+ vanuses reisijad.

Rattapilet ei kehti:

  • kokkupandava raamiga rattale, mis on kokku pakitud;

  • rattale, mille kõik rattad on läbimõõduga alla 25 cm (nt minitõukeratas).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee