Maailm

Briti politseinik tunnistas end Sarah Everardi jõhkras mõrvas süüdi (7)

Ohtuleht.ee, 9. juuli 2021 23:31

Wayne Couzens

Foto: SWNS / Scanpix

Londoni politseis töötanud Wayne Couzens tunnistas end kohtus süüdi 33aastase turundusjuhi Sarah Everardi mõrvas.

Everard läks kaduma 3. märtsil ning tema surnukeha leiti nädal hiljem Ashfordi lähedalt metsatukast, vaid mõned meetrid eemal maatükist, mis kuulub Couzensile, kirjutas BBC News. Naist oli vägistatud, lämmatatud ja tema surnukeha põlema pandud.

Samal teemal

Londoni politsei juht Cressida Dick ütles, et kuriteod ajasid tal südame pahaks. „Need olid õudsed. Kõik politseiga seotud inimesed tunnevad end reedetuna. Sarah oli fantastiline ja andekas noor naine, kellel oli terve elu ees. See kõik võeti temalt ära,“ ütles Cressida.

Juhtumiga seoses on välja tulnud tosin kaebust Couzensi vastu ajast, mil ta töötas politseis. Sealhulgas on kaks eraldi intsidenti, kus ta end avalikus kohas paljastas. Ometi sai ta politseis segamatult edasi töötada.

Õhtust, mil naine rööviti, on olemas kaamerapilt, millest on näha, kuidas Couzens ja Everard seisid mehe rendiauto kõrval. Masin oli pargitud kõnniteele ja selle põlesid ohutuled. Couzens sõitis seejärel koos naisega Londonist välja Kenti. Politsei sai selle teada turvakaamerate salvestisi ja autorendifirma andmeid kasutades. Paar päeva enne mõrva oli Couzens ostnud rulli pakkekilet.

Sarah Everard

Foto: SWNS / Scanpix

Pärast mõrva naasis Couzens oma naise ja kahe lapse juurde, justkui poleks midagi juhtunud. Tema naine tunnistas Briti meediale, et on šokeeritud: mees ei olevat varem ilmutanud ühtegi märki vägivaldsetest kalduvustest.

Couzens rentis Vauxhall Astra oma pärisnimega ja ta tagastas selle järgmisel hommikul. Ta vahistati 9. märtsil, vaid mõned minutid pärast seda, kui ta oli kustutanud kõik andmed oma mobiiltelefonist.

Esimesel ülekuulamisel väitis mees, et tal tekkis pahandus Ida-Euroopast pärit jõuguga, kes ähvardasid teda ja tema perekonda. Jõuk olevad nõudnud temalt „uut tüdrukut“, kuna Couzens olevat paar nädalat varem ühele prostituudile liiga vähe maksnud. Couzens väitis, et naist jõugule üle andes oli too elus ja terve.

Samal ajal avastasid uurijad, et Couzensile ja tema naisele kuulub väike metsatukk Ashfordis. Telefonist leitud andmed juhatasid nad otse kuriteopaigale ning Everardi surnukeha leiti maatüki piirilt. Telefoniandmetest selgus ka, et Couzens oli mitu korda metsatukka naasnud, eesmärgiga asitõendid hävitada. Ta üritas surnukeha koos prügiga põletada, misjärel mässis ta selle suurde rohelisse killustikukotti ja viskas ojja.

Kaitsja sõnul näitas Couzensi ülestunnistus, et ta kahetseb oma tegu. Süüdistaja märkis, et Couzens valetas politseile ülekuulamisel ja ta pole tänase päevani ise ühtegi kommentaari andnud.

48aastase Couzensi karistus tehakse teatavaks 29. septembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee