Foto: Maria Kilk
Asso Ladva 9. juuli 2021 18:05

Neljapäeva õhtul võis Tartu Raekoja platsil näha linnapea Urmas Klaasiga juttu vestmas hulka mustades kombinesoonides mehi ja naisi, kes põristasid kohale mootorratastel. Raske uskuda, kuid tegu on kõrgema kunstikooli Pallas suvekooli avaüritusega.

„Suvekool sai alguse soovist väljuda harjumuspärastest koolituste ja ürituste raamidest ning laiendada arusaama interdistsiplinaarsusest,“ ütleb Pallase rektor Vallo Nuust. „Pallas tahab tutvustada Eesti kunsti laiemalt, fokuseerides rahvusvahelise mootorratturite suvekooli tegevuse Tartu linna ja lähiümbruse oluliste kunsti- ja kultuuripaikade külastamisele.“

Nädalavahetuse jooksul müristavad inimesed mootorratastel läbi Tartu galeriid ja muuseumid, mitme kunstniku ateljeed ning Tartu lähiümbruse kultuuriloolistes paigad.

Lisaks huviväärsuste külastamisele on mootorratturid modellideks Pallase fotograafia osakonna üliõpilastele. Portreefoto praktika saab valmis fotonäitus, mida saab hiljem näha lokaalis Vein ja Vine ning Pallase galeriis Riiamäel.

Pallase suvekooli korraldamist toetavad Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital. Eelmise rahvusvahelise suvekooli pidas Pallas maha kaks aastat tagasi ja seal olid osaliseks üliõpilased ja õppejõud Georgia, Kasahstani ja Leedu kõrgkoolidest, kes ühiselt tegid Tartu vanalinna seinamaalingu „Sõnum seinal“.