Maailm

VIDEOD | Dubai sadamas plahvatas kaubalaev, tulekera valgustas öist suurlinna (3)

Toimetas Aare Kartau, 8. juuli 2021 11:34

Dubai tuletõrjujatel õnnestus paari tunniga põleng kustutada.

Foto: AFP/Scanpix

Kolmapäeva õhtul lahvatas leekidesse Dubai Jebel Ali sadamas seisnud konteinerilaev. Põlengule järgnes suur plahvatus, mis raputas Araabia Ühendemiraatide suurimat linna, teatab The Guardian.

Plahvatusega kaasnenud lööklaine raputas pilvelõhkujatega täidetud linnas nii aknaid kui seinu. Paanikas Dubai elanikud filmisid kõrghoonetest öist taevast valgustanud tulekera, mida oli näha ka satelliitidelt. Lööklainet tundsid ka sündmuskohast 25 km kaugusel elavad inimesed. Teatavasti õnnestus kõnealuse laeva meeskonnal õigeaegselt põgeneda ja keegi esialgsetel andmetel viga ei saanud.

Kaks ja pool tundi pärast plahvatust teatasid Dubai päästeametnikud, et tulekahju saadi kontrolli alla. Võimud postitasid sotsiaalmeediasse kaadreid, kus tuletõrjujad kustutasid hiiglaslikke leegitsevaid konteinereid. Esialgu pole selge, kui suur oli sadamale ja kaubale tekkinud kahju.

Ehkki Dubai võimud pole põlengu ja plahvatuse täpsemaid asjaolusid selgitanud, märkisid nad, et tulekahju võis saada alguse ühest laeval asunud konteinerist, milles hoiti „süttivat materjali“. Õnnetuse põhjust uurima asunud võimud märkisid, et selline intsident võib juhtuda kõikjal maailmas.

Samal teemal

21.06.2021
DUBAI MELU HAARAB ENDASSE! Eestlanna Kristiine: „Tutvusi leiab siin nii korvpalliplatsilt kui Tinderist.“
11.04.2021
ÜLLATAV, AGA TÕSI: Araabias valitsevad kosmost naised
28.08.2020
ENNE PLAHVATUST: Beiruti tragöödia põhjustasid ükskõiksus, korruptsioon ja mugavuslipp
05.08.2020
VIDEO JA FOTOD | MEELETU HÄVING: Liibanoni pealinna plahvatuses on hukkunud vähemalt 100 inimest, haiglad ei jõua kõiki haavatuid aidata