Seisukoht

Kiigel pole tagavaraks riigikogukohta, kuid on kaelas 156 000 euro suurune eluasemelaen

Seisukoht | Tanel Kiik ei astu tagasi, sest pank tõstaks ta tänavale? (101)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 8. juuli 2021 18:19

Tanel Kiik

Foto: Karin Jaanus

Miks Tanel Kiik sotsiaalministri kohalt pideva kriitika kiuste kuidagi tagasi astuda ei taha ning sellekohased nõudmisi kas ignoreerib või räägib, kuidas just edasi töötamisega võtab ta vastutuse?

Esmalt annab talle kindluse ilmne Jüri Ratase kui Keskerakonna esimehe toetus. Oma laste tööautoga vedamise tõttu haridusministri kohalt Mailis Repsi tagasiastumist nimetas Ratas suureks kaotuseks. Ajal, mil Ratasel endal puhkes skandaal „joogid autosse“, viskus just Kiik peaministri büroo endise juhina Ratase kaitsele. Ratas ei saa lubada Repsi kõrval ka Kiige kui teise oma lähima usaldusaluse kaotust, see paneks ka Ratasele endale enne presidendivalimisi luuseri pleki külge.

Kuid peamine põhjus, miks Kiik ei saa tagasi astuda, paistab olevat hoopis tema 156 000 euro suurune eluasemelaen. 30aastase laenu korral on igakuine tagasimakse ligi 800 eurot, kuid 10aastase puhul juba 1600. Ministriportfellist loobudes pole Kiigel kohta riigikogus, kuhu tagasi minna – rahvas ei valinud teda sinna. Järelikult pole ka mingit garanteeritud sissetulekut.

Kust aga äpardunud minister veel hakkaks üleöö piisavalt palju palka saama, et pank ei tõstaks tagasimaksetega jännijäämise korral teda ilusast korterist lihtsalt tänavale? Nii ei jäägi muud, kui kümne küünega ministritoolist kinni hoida, mida me kõik piinlikkusega peame pealt vaatama. Esimese kahe viiruselainega on Kiik meie tervise peal juba oma võimeid katsetanud, nüüd tulgu või kolmas, kuid pädevamat ministrit ei saa Eesti riik lubada, sest Kiigel on vaja laen tagasi maksta?