Maailm

4. juuli nädalavahetusel lahvatas riigis vähemalt 400 tulistamist

Ühendriikide verine iseseisvuspäev 

Tõnis Erilaid, 6. juuli 2021 18:29
NYPD PEAKORTER: New Yorgi kuulsal Times Square`il tapeti päise päeva ajal turiste juba juuni lõpul ja seal suurendati politseinike arvu.Foto: AFP/Scanpix

245. korda peetud iseseisvuspäeval ja selle ümber tapeti vähemalt 150 inimest. Tulistamisjuhtumeid oli kogu riigis, kuid silma torkas Chicago, kus lasti 83 inimese pihta. Surma sai neist 14. Osa haavatuist olid lapsed, noorimad nelja- ja kuueaastased. Chicago politseiülem oli juba varem CNNile öelnud, et iseseisvuspäev on korravalvurite jaoks aasta raskeim. New Yorgis mõrvati 26 inimest. „USA tänavail voolas iseseisvuspäeval veri,“ kirjutab emotsionaalselt Daily Mail. Tulistamistes sai surma ka politseinikke ja rahvuskaartlasi.

New Yorgis on tänavu relvavägivald kasvanud varasemaga võrreldes märksa suuremaks. 2021. aastal on relvavahejuhtumeid olnud peaaegu 40 protsenti rohkem kui eelmisel aastal: 767 tulistamises on haavata või surma saanud 885 inimest. Selles kõiges peetakse süüdlaseks linnapea Bill de Blasiot, kes olevat karm politseinikega, aga leebe kurjategijatega.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee