Maailm

Valgevene pistis Lukašenka rivaali pikaks ajaks trellide taha (2)

Toimetas Aare Kartau, 6. juuli 2021 13:18

Lukašenka poliitiliste vastaste elu pole mingi meelakkumine. Babarõka peab trellide taga veetma 14 aastat.

Foto: Reuters/Scanpix

Endine pankur ja Valgevene presidendikandidaat Viktar Babarõka mõisteti altkäemaksu võtmises ning rahapesus süüdi. Kohus määras ta 14 aastaks vangi. Ise Babarõka end süüdi ei tunnistanud ja väitis, et talle esitatud süüdistused on fabritseeritud, vahendab BBC.

Teatavasti on end Valgevene presidendiks nimetav Aljaksandr Lukašenka võimuletulekust saati konkurente karmikäeliselt paika pannud. Nüüd mõisteti pikk vanglakaristus kunagisele pangandustegelasele Viktar Babarõkale, kes kuulub Aljaksandr Lukašenka peamiste oponentide hulka.

Ta oli üks paljudest häälekatest opositsioonitegelastest, kes kinnitas eelmise suve lõpus toimunud presidendivalimiste järel, et Lukašenko võitis pettusega. Sarnaselt Babarõkale on mitmed Lukašenka kriitikud kas vangistatud või viibivad välisriikides pagenduses.

Babarõka suhtes alustati kriminaaluurimist mullu juunis – sobival kombel vaid veidi enne valimisi. Panga Belgazrombank eesotsas seisnud mehel keelati valimistel osaleda ja ta võeti vahi alla. Pärast seda jätkasid Lukašenka vastu peetud valimisheitluse oma õlule kolm naispoliitikut, kellest üks – samuti vanglas viibiv Maria Kalesnikava – oli Babarõka lähedane liitlane.

Samal teemal

04.06.2021
VIDEO | Vahistatud Valgevene ajakirjanik: Lukašenka on terasmunadega mees
02.06.2021
LUKAŠENKA STIILIS: Vene võimud krabasid lennukist Kremli-vastase aktivisti ja vahistasid ka hääleka opositsioonipoliitiku
30.05.2021
Kaks päeva Mustal merel: Lukašenka sai kõik, mida soovis
24.05.2021
LUKAŠENKA POLIITILINE LÕPP PAISTAB? Eestis elavad valgevenelased: Euroopa viimane diktaator näitas, et ta on sõge

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee