Maailm

NATO lahkub. Mis saab Afganistanist?  

Tõnis Erilaid, 6. juuli 2021 06:16

AMEERIKLASED ON LÄINUD: Tohutut Bagrami baasi valvavad nüüd üksikud afgaani püssimehed.

Foto: Reuters/Scanpix

Mõned tunnid pärast seda, kui ameeriklased lahkusid oma Bagrami baasist Kabuli külje all, võtsid taliibid oma kontrolli alla veel 13 Afganistani piirkonda ja Pakistani ajakirjanduse andmeil on nende käes riigi 370 omavalitsusest 110. Kõik tulid üle vabatahtlikult, kinnitab Taliban. Aga sajad Afganistani sõdurid põgenevad samal ajal lahingute eest Tadžikistani, ainuüksi ööl vastu esmaspäeva saabus Tadžiki piirivalve andmeil 1037 relvastatud inimest. Samas kaalutlevad USA ja Suurbritannia, kas on otstarbekas kõiki oma võitlejaid ülepea Afganistanist 11. septembriks ära tuua, nagu kõnelustel Talibanile lubati.

Juba varem teatati, et tuhatkond peamiselt USA sõdurit jääb paigale, kaitsmaks Kabuli rahvusvahelist lennujaama ja diplomaatilisi esindusi. Eile teatas Briti ajaleht The Telegraph, et kuigi pühapäeval pidid alustama kojusõitu viimased 750 inglise sõdurit, saabusid andmed, et täpsustamata arv eriüksuste mehi jääb siiski veel sinna abistama Afganistani vägesid, eriti nende väljaõppel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.06.2021
GALERII | Afganistanis langetati Eesti lipp
22.04.2021
VIDEO JA GALERII | President kohtus Afganistanis teenivate kaitseväelastega: iga teie siin teenitud päev teeb Eestit turvalisemaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee