RÖÖVITUD LAPSEPÕLV: Ehkki artiklis ei kasuta me Mari tegelikku nime, lubas ta endast jagada seda lapsepõlvefotot. „Häbi ja süü minu pilastamise pärast kuuluvad kuritarvitajale ja pereliikmetele, kes teadsid, aga mind ei kaitsnud,“ teab ta nüüd.

Foto: Erakogu
Helen Mihelson 5. juuli 2021 20:00

Paljud seksuaalvägivalla ohvrid unustavad juhtunu aastateks. Vähemalt näiliselt: hommikuti tundub lihtsam ärgata, kui valus kogemus on kuskile ära pandud. Kuid tasapisi on võimalik paraneda, julgustavad spetsialistid ja need, kes on paranemise raske teekonna ette võtnud. „Oma südames kallistan seda armsat sitket tüdrukut, kes nendel koledatel aegadel suutis vastu pidada,“ lausub naine, kellelt rööviti lapsepõlv hetkel, mil vanaisa ta vägistas.

„Mind kuritarvitas vanaisa, kui olin lasteaialaps. Esimene mälestus sellest oli umbes kolmeaastaselt. Mäletan halvavat hirmu- ja abitusetunnet ning tugevat valutunnet alakõhus. Vanaisa irvitas seda tehes ja ta silmad olid võõrad. Veritsesin pärast seda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (30)

Jaanus 7. juuli 2021 09:01
Viimastel aastatel on meedias traditsionaalse peremudeli pihta liiga palju tuld antud, nagu vähemalt kolmandik peredest oleks justkui väärastunud. Küll aga ülistatakse ühiskonnas esinevaid mutatsioonide variatsioone, kus kõik oleks eetilisel igati korrektne. Kas siis selline kajastamine polegi kallutatud?
Jaanus 7. juuli 2021 09:01
Olgu teema milline tahes aga lehenõgid ja teised säärased meediatondid peavad ükskord aru saama, et nende roll pole ühiskondlikke seisukohti mudida-kujundada, vaid objektiivselt ja erapooletult kajastada.
Liisu 6. juuli 2021 14:37
Lastest, kes satuvad väärkohtlemisse, on väga kahju. Aga viha on laste emade suhtes. Kui oled lapsed sünnitanud, siis tuleb tagada ka see, et nad saaksid turvaliselt kasvada. Aru ma ei saa, mis püsitakse vägivaldse mehega koos, pigistatakse silmad kinni. Kardetakse mees, lastakse lastel hirmu tunda koletise ees....................Kes veel peale lapsevanema saaks suunata lapse elu?
ei mahu pähe 6. juuli 2021 15:20
Mulle ka ei mahu pähe, et on pereliikmeid, kes teavad, aga ei sekku ja ei kaitse last kurjategija eest. Kuidas see võimalik on?
ema oleks ju pidanud 6. juuli 2021 15:46
märkama veritsevat last, miks ta arsti juurde ei läinud? Tavaliselt lapsed alati jooksevad pisikesegi kriimu või valu puhul ema juurde kurtma, miks nüüd laps kannatas ja seda ei teinud? Midagi on siin loos puudu või siis mäda.
ei mahu pähe 6. juuli 2021 16:09
Seda minagi, et ema või keegi teine, kelle hoole all laps oli, pidi ju last pestes ja pesu vahetades veritsust nägema. Või oligi laps vanaisa hoida ja see tegi, mis heaks arvas. Õudne mõeldagi, mida see laps tundma pidi.
Jaanus 7. juuli 2021 09:06
Kes küll on selliseid mehi ja tulevasi isasid sünnitanud ja kasvatanud? Tahate või mitte, aga valdav enamus selliseid probleeme saavad alguse kasvatusest, ehk lastetoast. Siin on nii mõnelegi päris palju ainest mõtlistusteks!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS