Eesti uudised

Tugigrupp aitab mõista, et ohver pole üksi. „Usun lõpuks, et väärin olla õnnelik!“

VALUS PIHTIMUS: olin alles kolmene, kui vanaisa mind kuritarvitas. Ta silmad olid võõrad ja ta irvitas seda tehes (30)

Helen Mihelson, 5. juuli 2021 20:00

RÖÖVITUD LAPSEPÕLV: Ehkki artiklis ei kasuta me Mari tegelikku nime, lubas ta endast jagada seda lapsepõlvefotot. „Häbi ja süü minu pilastamise pärast kuuluvad kuritarvitajale ja pereliikmetele, kes teadsid, aga mind ei kaitsnud,“ teab ta nüüd.

Foto: Erakogu

Paljud seksuaalvägivalla ohvrid unustavad juhtunu aastateks. Vähemalt näiliselt: hommikuti tundub lihtsam ärgata, kui valus kogemus on kuskile ära pandud. Kuid tasapisi on võimalik paraneda, julgustavad spetsialistid ja need, kes on paranemise raske teekonna ette võtnud. „Oma südames kallistan seda armsat sitket tüdrukut, kes nendel koledatel aegadel suutis vastu pidada,“ lausub naine, kellelt rööviti lapsepõlv hetkel, mil vanaisa ta vägistas.

„Mind kuritarvitas vanaisa, kui olin lasteaialaps. Esimene mälestus sellest oli umbes kolmeaastaselt. Mäletan halvavat hirmu- ja abitusetunnet ning tugevat valutunnet alakõhus. Vanaisa irvitas seda tehes ja ta silmad olid võõrad. Veritsesin pärast seda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.08.2021
AINULAADNE VÄGISTAMISPROTSESS: kümme aastat vana vägistamisjuhtum käis läbi kõik kohtuastmed ja lõppes süüdimõistva otsusega
16.07.2021
Emotsionaalne väärkohtlemine, vägivald ja nartsissism – tänapäeva inimühiskonna nähtamatu elevant
04.07.2021
TÄISMAHUS! HETK, MIS RÖÖVIS HINGE! Kasuisa poolt lapsena vägistatu: sellise õuduse aegumispiiri tuleks oluliselt tõsta!
02.04.2021
#14POLEOKEI | Kuidas tiirased teatrimehed noortest tüdrukutest näitlejaid teevad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee