Eesti uudised

Tugigrupp aitab mõista, et ohver pole üksi. „Usun lõpuks, et väärin olla õnnelik!“

VALUS PIHTIMUS: olin alles kolmene, kui vanaisa mind kuritarvitas. Ta silmad olid võõrad ja ta irvitas seda tehes (30)

LISA KOMMENTAAR

Jaanus 7. juuli 2021 09:01
Viimastel aastatel on meedias traditsionaalse peremudeli pihta liiga palju tuld antud, nagu vähemalt kolmandik peredest oleks justkui väärastunud. Küll aga ülistatakse ühiskonnas esinevaid mutatsioonide variatsioone, kus kõik oleks eetilisel igati korrektne. Kas siis selline kajastamine polegi kallutatud?
Jaanus 7. juuli 2021 09:01
Olgu teema milline tahes aga lehenõgid ja teised säärased meediatondid peavad ükskord aru saama, et nende roll pole ühiskondlikke seisukohti mudida-kujundada, vaid objektiivselt ja erapooletult kajastada.
Liisu 6. juuli 2021 14:37
Lastest, kes satuvad väärkohtlemisse, on väga kahju. Aga viha on laste emade suhtes. Kui oled lapsed sünnitanud, siis tuleb tagada ka see, et nad saaksid turvaliselt kasvada. Aru ma ei saa, mis püsitakse vägivaldse mehega koos, pigistatakse silmad kinni. Kardetakse mees, lastakse lastel hirmu tunda koletise ees....................Kes veel peale lapsevanema saaks suunata lapse elu?
ei mahu pähe 6. juuli 2021 15:20
Mulle ka ei mahu pähe, et on pereliikmeid, kes teavad, aga ei sekku ja ei kaitse last kurjategija eest. Kuidas see võimalik on?
ema oleks ju pidanud 6. juuli 2021 15:46
märkama veritsevat last, miks ta arsti juurde ei läinud? Tavaliselt lapsed alati jooksevad pisikesegi kriimu või valu puhul ema juurde kurtma, miks nüüd laps kannatas ja seda ei teinud? Midagi on siin loos puudu või siis mäda.
ei mahu pähe 6. juuli 2021 16:09
Seda minagi, et ema või keegi teine, kelle hoole all laps oli, pidi ju last pestes ja pesu vahetades veritsust nägema. Või oligi laps vanaisa hoida ja see tegi, mis heaks arvas. Õudne mõeldagi, mida see laps tundma pidi.
Jaanus 7. juuli 2021 09:06
Kes küll on selliseid mehi ja tulevasi isasid sünnitanud ja kasvatanud? Tahate või mitte, aga valdav enamus selliseid probleeme saavad alguse kasvatusest, ehk lastetoast. Siin on nii mõnelegi päris palju ainest mõtlistusteks!
Mis nende artikite eesmärk on? 6. juuli 2021 12:28
Kuidagi rõvedaks kisub see ÕL. Lõpetan tellimuse ära vist
et 6. juuli 2021 16:38
siis probleem kaob, kui seda eirata ?!
ei mahu pähe 7. juuli 2021 12:08
Eesmärk on selgitada, miks ja kuidas sellised asjad juhtuvad ning selliste jubedate asjade juhtumist vähendada. Kui on rohkem teadlikke märkajaid, saavad ohvrid kiiremini abi ja kurjategijad takistatud/karistatud. Iseasi, kuidas seda tehakse. Sotsiaalministeerium on eraldanud tugigruppidele raha ja tugigrupid tegutsevad oma oskustele vastavalt. Mitte alati pole oskusi (turundamiseks) piisavalt ja siis tekivad artiklid nagu see siin. Aga las olla. Kui keegi sellisest artiklist abi saab, on ikkagi eesmärk täidetud. Kindlasti saaks maksumaksja raha sellel teemal paremini kasutada.
Vahel on ka teiste pärast piinlik 6. juuli 2021 09:32
Loomulikult puudutab see teema meessoost inimesi rohkem, sellegipoolest ei saa pead liiva alla peita. Teadvustamine aitab ehk midagi ära hoida. Olgem rohkem tähelepanelikud.
Jaanus 6. juuli 2021 08:35
Kuidagi selektiivset sorti teema. Kas siis ebatraditsioonilise sättumusega nn perekondades selliseid jubedusi ei toimugi?! Minu teada on. Miks sellistes peredes toimuvast midagi ei kirjutata?
M 6. juuli 2021 14:51
Neid uuringuid on läbi viidud ja ebatraditsiooniliste perede statistika selles osas on niivõrd kehva, et ei kannata trükimusta.
adu 6. juuli 2021 07:24
Keegi ei astu tagasi, keegi ei vastuta,natuke kirjutatakse ajakirjanduses ja ongi kõik. Nagunii vaikitakse maha, reffidele on laristamine ja kõik muu jama ju lubatud! Oleks ekre valitsuses see juhtunud, oleks tohutu kaos, aga nüüd pole nagu eriti midagi. Mis see 3 milli siis on?
Imekspanna 6. juuli 2021 17:42
Kas jälle peaks Üllari-Reff tagasi astuma?
Kristiina Allekõrs 5. juuli 2021 22:17
Ma ei taha et vale nime alt esinetakse. See nõrkus ja amoraalne sest kannab tabusid põlvest põlve edasi. Ma tahan et need kaoks. Ma olin ka füüsilise vägivalla ohver ja kui tahetakse lugu siis õige nimega
Diskreetsus 5. juuli 2021 22:30
Tahtmine on taevariik, saamine aga iseasi. Kõik ei ole sinu tahta.
Tegelikkus 5. juuli 2021 22:39
Amoraalne? Sel juhul pole sul aimu i, mis AMORAALNE päriselt tähe ndab! Nimeta asju õigete nimedega.
Allekõrrel on õigus 6. juuli 2021 12:48
Sellises vormis esitletu puhul ei ole võimalik aru saada kas tegu on koolikirjandiga või kuriteo kirjeldusega.
Jaanus 8. juuli 2021 09:22
Kes küll ometi on tulevasi mehi ja issisid sünnitanud ja selliseks kasvatanud? Alati mõjutab just lastetuba kõige rohkem tulevikku! Kui elus pettunud ja kibestunud emme püüab kasvatada oma poega nn korralikuks meheks, siis kahjuks vähestel see õnnestub. Kahjuks liiga tihti on säärase nn üksikema stiilis kasvatuse tulemuseks oma sugu häbenev ja salamisi naisi vihkav olend.
Väga kurb 5. juuli 2021 21:47
Kolmeaastane mäletab küll teatud traumeerivaid kogemusi, nii et sellega tuleb arvestada. Halvad asjad toimuvadki põhiliselt kõige lähemal, kahjuks.
Vorpige aga iga jumala päev normaalse perekonna alustalasid öönestavaid jutukesi 5. juuli 2021 21:33
Ainus normaalne perekond on kaks meest vöi kaks naist. Nemad pole perverdid, kuigi vöib selline mulje jääda, kui neid paraadil nahkpukstes hööritamas näed.
Andres 5. juuli 2021 20:51
Mäletad sa jee kolmeaastaselt nii detailselt. Minu esimesed mälestuskillud algavad kuskil kuueaastaselt ja needki üksikud. Enne seda ainult mingid sähvatused, ei tea kas nad õigedki on, äkki nägin unes. Asi hakkab ikka päris ära minema.
Meelis 5. juuli 2021 21:26
Sinu viga. Mina mäletan üsna hästi oma 2. sünnipäevagi.. teagi, kas sul on vedanud või mitte, et lapsepõlvest mitte midagi ei mäleta.
to Meelis 5. juuli 2021 21:37
On väga erakordne kui keegi mäletab oma 2. sünnipäeva, enamasti on need mälestuste mälestused ehk siis valemälestused. Tavaliselt on esimesed mälestused inimesel 3-4 aastaselt.
Jaanus: to Meelis 5. juuli 2021 21:37 8. juuli 2021 19:25
Sellisel juhul on minu mälu ja mälestused veelgi harukordsemat laadi. 😉 Olen tihti mõelnud ja imestanud, et miks küll ometi enamusel sellist mälu pole. Ma ei pea silmas seds eelmiste elude jama, kuigi eelmiste elude mäletamine pole võimatu, pole selles midagi märkimisväärset.
Vanaisa 5. juuli 2021 20:42
Mulle ei meeldi selline rünnak vanaisade vastu. Kui teil on tõendeid ühe perverdist vanaisa kohta, siis rünnake teda ja konkreetsete nimedega, mitte ärge astuge umbisikulisele ja tõenditeta rünnakule kõigi vanaisade ja perekondade vastu.
Mõistan 5. juuli 2021 22:35
Aga siin polegi ju KÕIGIST JUTTU?! AINULT 1 LAPS räägib siin oma vanaisast. Ena masti on meeles JUST NEED MÄLESTUSED, mis on tekitanud valusaid hingehaavu. Sest need teevad kõige rohkem haiget. Pole midagi imesta da, kui laps 3--aastasena kogetut mäletab!
Vanaema 5. juuli 2021 20:16
Kahju lastest, kes on seda üle elama pidanud. Eriti veel nii väiksena.
Statistik 6. juuli 2021 23:50
Olen kolmel päeval eri aegadel jälginud seda kommentaariumi ja tuleb öelda, et hinnangud kommentaaridele on ajas tugevalt muutunud. Sel konkreetsel vanaema kommentaaril nagu ka järgnevatel, on tehtud mitu restarti. Miks?