Eesti uudised

KOLMEST MILJONIST EUROST SAAB ÜMMARGUNE NULL! Just nii palju hüvitatakse riigile terviseameti külmlao kaose eest (22)

Marvel Riik, Viljar Voog, Martin Šmutov, 5. juuli 2021 16:58
Foto: Robin Roots

Kas 34 soojakraadi ja päikesepaiste on ettenägematud ilmastikutingimused? Sellistele väidetele rõhuvat riik, et saada kindlustuselt kätte ligikaudu kolme miljonit eurot terviseameti laos hapuks läinud ravimite eest. Terviseametist kinnitati Õhtulehele, et nende kindlustuspoliis välistab hüvitise lihtsa seadmerikke puhul.

Tekkinud kahju riknenud koroonavaktsiinide ja muude ravimite eest ületab kolme miljonit eurot – ning sinna sisse pole arvestatud ravimite asendamisel tekkivad lisakulusid. Kui terviseameti peadirektor Üllar Lanno nädal aega tagasi rääkis terviseametis riknenud 250 000 ravimidoosist (selleks hetkeks oli kindel vaid 100 000 doosi hävimine), kinnitas ta, et ameti laovarud on kindlustatud ja omavastutus on riigil sellisel juhul 10 protsenti ehk vähemalt 300 000 eurot. Kaks erinevat allikat kinnitasid Õhtulehele, et tehnikarikke eest – õnnetuse tõenäoline põhjus – terviseameti kindlustuspoliis ei kaitse. Võimalik on rõhuda ettenägematutele ilmastikuoludele, kuid vaid paar päeva kestev kuumalaine ei tohiks selle alla minna.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.07.2021
Juhtkiri | Kas terviseamet on ikka usaldusväärne?
02.07.2021
Tanel Kiik sai terviseameti külmikute rikkest teada kirja teel
01.07.2021
Kindlustusõiguse spetsialist Olavi-Jüri Luik terviseameti laoõnnetusest: riigi suhtumine ei tee ühelegi kindlustusvõtjale au
30.06.2021
MIKS TERVISEAMET ÜLE KUUMENES? Toidufirmades on kasutusel rohkem hoiatussüsteeme

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee