LEIA 200 000 TÄISEALIST VABATAHTLIKKU?! Neljas maakonnas on koroonavaktsineerimise tempo nii palju kukkunud, et enne tuleva aasta kevadet ei jõua vaktsineeritute hulk loodetud tasemeni. Fotol vaktsineerimiskeskus Tartus A. Le. Coqi spordihallis.

Foto: Aldo Luud
Eesti uudised
6. juuli 2021 10:34

GRAAFIKUD | ENNE VÕI PÄRAST KOLMANDAT KOROONALAINET? Millal on Eesti maakondadel lootust jõuda karjaimmuunsuseni? (4)

Koroona vastu kaitsepookimise tempo on rängalt kukkunud: kui aprilli alguses sai esimese koroonavaktsiini kerre nädala jooksul üle 40 000 täisealise eestimaalase, siis juuli alguses vaid 10 000. Vaata graafikutelt, millal jõuavad Eesti maakonnad karjaimmuunsuseni, kui venida senises teotempos või anda gaasi varasema kiirema hooga. Kas enne või pärast koroona kolmandat lainet, mis eeldatavasti sügisel vallandub?

Riigi senine eesmärk oli saavutada suve lõpuks karjaimmuunsus, milleks on vaja vaktsineerida 70% täisealistest. Eestis elas rahvastikuregistri andmetel tänavu 1. jaanuaril 1,07 miljonit täisealist inimest. Sellest 70% teeb 748 000 inimest – just nii paljud oleks vaja ära vaktsineerida. Vastasel juhul ei teki minimaalsetki karjaimmuunsust, mis on vajalik sügisel saabuda võiva kolmanda koroonalainega silmitsi seistes.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99