Foto: EPA/Scanpix
Greete Kõrvits 2. juuli 2021 21:46

Donald Trump kinnitas Fox Newsi jutusaates, et on järele mõelnud, kas kavatseb 2024. aastal jälle presidendiks kandideerida. Saatejuht osutas küll, et otsest vastust Trump talle veel ei anna, ja kampaania välja kuulutamist ka ei tulnud, kuid intervjueeritaval oli öelda järgmist: „Mitte et ma seda tahaksin. Kuid riik vajab seda.“

CNNi poliitikaanalüütik Chris Cillizza oma arvamusloos ekspresidenti ei hellitanud, kirjutades, et nii Fox Newsi saates kui ka ühes hilisemas esinemises, kus 2024. aasta valimised jutuks tulid, ei osanud ta öelda midagi konkreetset ega mõistlikku, mida oma võimaliku teise ametiajaga peale hakata. Näib, kirjutab Cillizza, et Trumpi ainus tulevikuplaan on lihtsalt võita.

Samal ajal esitasid New Yorgi osariigiprokurörid Trumpi ettevõttele Trump Organization ja selle finantsjuhile Allen Weisselbergile süüdistuse 15 aastat väldanud maksupettustes. Weisselberg andis end küll üles, kuid süüdi end ei tunnista. Ka president ise ärritus selle peale ja saatis teda esindava poliitilise lobiorganisatsiooni Save America PAC nimel välja mitu kriitilist pressiteadet. Viimases, ühelauselises teates sõimas ta prokuröre äärmusvasakpoolseteks.