Toimetas Triinu Laan 2. juuli 2021 20:16

Reede õhtul toimus Vabaduse väljakul Pride-rattatuur Vikervelo, kuid enne algust juhtus seal intsident, kus kaks meest rebisid ühelt Pride'il osalenud meeleavaldajalt kaelast vikerkaarevärvilise lipu.

„Politsei sai teate kell 16.52, et kaks meest ründasid Vabaduse väljakul naist. Politsei hakkas mehi otsima ning kell 19.00 märkas patrull ühte kirjeldusele vastavat meest ja pidasid ta kahtlustatavana kinni. Kahtlustatav viidi politseijaoskonda,“ rääkis Õhtulehele politsei pressiesindaja.

Pride-rattatuuri korraldustiimi juhi Anette Mäletjärve sõnul on Vikervelo eesmärk kutsuda üles riigikogu liikmeid seadustama abieluvõrdsust.

“Praeguseks on abieluvõrdsus saavutatud 16 Euroopa riigis. Abieluvõrdsus ei oleks LGBT+ inimestele lisaprivileegide andmine, vaid lihtsalt praeguse diskrimineeriva olukorra muutmine ja põhiseaduse järgse võrdse kohtlemise tagamine,” ütles Mäletjärv.

“On kummaline, et olukorras, kus 64% Eesti inimesi toetab kooseluseadust, on LGBT+ inimesed puuduvate rakendusaktide tõttu endiselt ebavõrdses olukorras. Selline seadusseisak häirib inimeste igapäevaelu,” sõnas Mäletjärv ning lisas, et pride aitab LGBT+ inimestele näidata, et nad ei ole üksi.

LGBT Ühingu kommunikatsioonijuht Kristiina Raud nendib, et kuigi kooseluseadus võeti vastu juba seitse aastat tagasi, puuduvad siiski rakendusaktid, mis päriselt inimesi aitaks ja kaitseks. “Seaduste puudumise tõttu ei jää kellegi elu elamata, kuid Eesti võiks olla riik, kus igaüks saab olla kindel, et tema pere, lapsed, lähedased ei pea muretsema oma tuleviku pärast. Me tahame elada riigis, mis väärtustab oma inimesi ja nende armastusest loodud peresid,” lisas Raud.

Juuni oli ülemaailmne pride'i kuu.