Eesti uudised

MIKS TERVISEAMET ÜLE KUUMENES? Toidufirmades on kasutusel rohkem hoiatussüsteeme (24)

Viljar Voog, 30. juuni 2021 17:46

Termperatuurimõõdik terviseameti külmalao uksel. Kuhu jäi häire, et number kerkis 15 kraadini?

Foto: Terviseamet

„See on absoluutne… Pole minu oma, pole minu asi,“ üritab kalatööstuse vedaja Mati Vetevool terviseameti õnnetust kommenteerides keelt hammaste taga hoida.

Mis terviseametis juhtus? Esmase hinnangu järgi võib öelda, et kolm halba juhust sattusid kokku. Esiteks, jahutussüsteem, mis pidanuks külmaruumides hoidma temperatuuri 2 ja 8 kraadi vahel, ei saanud kuumalaines sellega kahes laos kolmest hakkama ja temperatuur kerkis. Teiseks, dubleeritud süsteemid, mis pidanuks alarmeerima, et temperatuur on üle 8 kraadi jõudnud, ei saatnud teavitust välja. Kolmandaks oli jaaninädal ehk tavaliselt igapäevases kasutuses olevad ruumid jäid kolmeks ja pooleks päevaks inimtühjaks. Nõnda jõudiski temperatuur kerkida 15 kraadini ja üle 100 000 erineva vaktsiinidoosi läksid raisku. Kahju on kindlasti seitsmekohaline, millest terviseamet (loe: maksumaksja) peab tasuma vähemalt 10 protsenti. Ülejäänu peaks jääma kindlustuse kanda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.09.2021
PLEKID ÜLLAR LANNO REVÄÄRIL: kadunud narkootikumid ja poliitreklaam patsientidele
05.07.2021
KOLMEST MILJONIST EUROST SAAB ÜMMARGUNE NULL! Just nii palju hüvitatakse riigile terviseameti külmlao kaose eest
01.07.2021
Kindlustusõiguse spetsialist Olavi-Jüri Luik terviseameti laoõnnetusest: riigi suhtumine ei tee ühelegi kindlustusvõtjale au
30.06.2021
Mahakandmine ohustab kõiki terviseameti laos asunud vaktsiine ja ravimeid