Termperatuurimõõdik terviseameti külmalao uksel. Kuhu jäi häire, et number kerkis 15 kraadini?

Foto: Terviseamet
Viljar Voog 30. juuni 2021 17:46

„See on absoluutne… Pole minu oma, pole minu asi,“ üritab kalatööstuse vedaja Mati Vetevool terviseameti õnnetust kommenteerides keelt hammaste taga hoida.

Mis terviseametis juhtus? Esmase hinnangu järgi võib öelda, et kolm halba juhust sattusid kokku. Esiteks, jahutussüsteem, mis pidanuks külmaruumides hoidma temperatuuri 2 ja 8 kraadi vahel, ei saanud kuumalaines sellega kahes laos kolmest hakkama ja temperatuur kerkis. Teiseks, dubleeritud süsteemid, mis pidanuks alarmeerima, et temperatuur on üle 8 kraadi jõudnud, ei saatnud teavitust välja. Kolmandaks oli jaaninädal ehk tavaliselt igapäevases kasutuses olevad ruumid jäid kaheks ja pooleks päevaks inimtühjaks. Nõnda jõudiski temperatuur kerkida 15 kraadini ja üle 100 000 erineva vaktsiinidoosi läksid raisku. Kahju on kindlasti seitsmekohaline, millest terviseamet (loe: maksumaksja) peab tasuma vähemalt 10 protsenti. Ülejäänu peaks jääma kindlustuse kanda.

„Kindlustus maksab kinni, nõus. Aga see tähendab, et järgmisel aastal peab maksumaksja kindlustusele kõrgemat tasu maksma,“ pragab M.V.Wool kalatööstuse juht Mati Vetevool.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99