Eesti uudised

PLEKID ÜLLAR LANNO REVÄÄRIL: kadunud narkootikumid ja poliitreklaam patsientidele (18)

Viljar Voog, 6. september 2021 11:16

Terviseametis küpsema läinud vaktsiinidoosid pole Üllar Lanno karjääris esimene suurem pahandus. Tegelikult pole see isegi esimene kord, kui skandaal segab tema puhkust!

Foto: Robin Roots

Õhtuleht tuletab Üllar Lanno terviseameti peadirektori kohalt tagasiastumise valguses meelde, millistesse skandaalidesse on ta läbi aegade sattunud! Artikkel ilmus esmakordselt 30. juunil.
Terviseameti laos ära küpsenud rohkem kui miljoni euro eest vaktsiinidoose pole sugugi esimene kord, mil ameti peadirektor Üllar Lanno mõne skandaali keskele satub. Omad probleemid on teda varasemalt saatnud nii kohtuekspertiisi kui ka tervisekeskuse juhina.

Kuigi Lanno on arstiharidusega, kerkis ta Eestis ajakirjanduse huviorbiiti sootuks automüüjana: sajandivahetuse ringis tegutses ta turundusjuhina Eestis Toyotade müügiga ning tema nime leiab kümnetest toonastest artiklitest. Paralleelset aitas ta vedada ka Eesti jalgrattaspordi tippsündmusi. See oli tema karjääris skandaalidevaba ajastu. Põnevamaks läks, kui Lanno asus erialase(ma)le tööle ehk rajas Meremeeste haigla kõrvale Merimetsa tervisekeskuse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.09.2021
VIDEO | KÜLMLAO KOBARKÄKK: riigieelarve komisjon arutas vaktsiinide riknemist
06.09.2021
VIDEO | Ametist lahkuv Üllar Lanno: mul ei õnnestunud terviseameti masinavärki õigesti tööle panna
30.06.2021
Mahakandmine ohustab kõiki terviseameti laos asunud vaktsiine ja ravimeid
30.06.2021
MIKS TERVISEAMET ÜLE KUUMENES? Toidufirmades on kasutusel rohkem hoiatussüsteeme