Eesti uudised

Jesse ei kandideeri uuesti sotsiaalministeeriumi asekantsleriks 

Toimetas Triinu Laan, 30. juuni 2021 11:17

Maris Jesse

Foto: Martin Ahven

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse ütles ERRi saates „Otse uudistemajast“, et vaatamata sellele, et otsus oli raske, ei kandideeri ta uuesti samale ametikohale.

„Otsus oli raske praeguse olukorra tõttu. Ma ei näe ennast asekantslerina järgmisel viiel aastal. Samas ei jäta ma kolleege hätta,“ ütles Jesse, lisades, et keskenduks pigem nendele plaanidele, mida pole õnnestunud koroonapandeemia ajal ellu viia.

Samal teemal

Jesse tegi enda sõnul otsuse neli nädalat tagasi, kirjutab ERR.

„Ma näen, et saan seda teha paremini mitte vastutades kogu valdkonna eest, vaid keskendudes kitsamatele lõikudele. Ja me vajame ka värsket verd sotsiaalministeeriumi juurde,“ lausus Jesse, ning lisas, et peab end rohkem tervisevaldkonna spetsialistiks kui üldadministraatoriks.

Jesse sõnul on ta nii tervise- ja tööminister Tanel Kiigele kui sotsiaalministeeriumi kantslerile öelnud, et on valmis teatud teemadega edasi tegelema, kuid mis vormis see olema saab, selgub augusti-septembri jooksul. Jesse märkis, et see sõltub palju sellest, kuidas läheb käimasolev konkurss ning kes saab uueks asekantsleriks.

Samal teemal

03.04.2021
Terviseala asekantsler Maris Jesse läheb puhkusereisile Moskvasse: „Muretsema ei pea.“
28.01.2021
Kalle Muuli: Jesse tuleks vaktsineerimist puudutavate väljaütlemiste eest vallandada