Foto: Imre Sooäär / Facebook
Ohtuleht.ee 29. juuni 2021 20:26

Imre Sooäär palub sõprade abi, kuna Facebook kustutas tema postituse, mis rääkis naispeaministri mõnitamisest ja alandamisest parlamendis. Veel hullem – teda ähvardab konto täielik kustutamine.

„Postitus sai üle 1300 laigi ja seda jagati üle 300 korra, kuna üks kõigile hästi tuntud Facebooki kasutaja (nimi on teada, aga ei hakka seda siin avaldama) raporteeris, et see õhutab vihakõnet. Minu postitus oli täielikult vihakõne vastane, mitte seda õhutav!“ ütleb Sooäär.

Sooääre sõnul kutsus see üles kõigi inimeste alandamise ja mõnitamise vastu seisma, sõltumata ilmavaatest või erakondlikust kuuluvusest.

„Kui mu postitus oleks tõesti olnud vihakõnet õhutav, siis poleks seda täismahus, ilma kärbeteta avaldanud Delfi ja Päevaleht. Peatoimetajad poleks seda mingil juhul lubanud. Minu postituse kustutamine näitab paraku, et võitjaks jäi viha ja vaenamine, mille vastu ma sõna võtsin. Ma palun teie abi, et nõuda Facebookilt minu postituse taastamist, koos kõigi teie kommentaaridega,“ ütleb Sooäär.

Sooäär lisas hiljem, et käesolev jääb ilmselt tema viimaseks postituseks, sest Facebook ähvardab tema konto sulgeda.

„Kuna julgesin tänases postituses oma eelnevale postitusele viidata, mis olevat olnud vihakõne. Jätan siis igaks juhuks teie kõigiga hüvasti, kui te enam mu kontot ei näe! Siis teate vähemalt, mille pärast see suleti,“ teatab Sooäär.