Maailm

LOOTUS KUSTUB… Päästjad valmistavad Florida kortermaja varingus kadunud inimeste lähedasi ette halvimaks 

Greete Kõrvits, 28. juuni 2021 19:49
PÄÄSTJAD EI PUHKA: Praegu käivad siiski otsingud ellujäänute leidmiseks, kuigi selle tõenäosus on imeväike.Foto: AFP/Scanpix

„Kujutaga ette, et teie oma lapsed on seal! Ma tean, et te teete kõik, mis suudate, aga sellest ei piisa!“ Florida kortermaja varingus kaduma läinud noore naise ema väljendab paljude lähedaste viha ja meeleheidet. Päästjad teevadki kõik, mis suudavad, ent lootus leida enam kui 100 kadunud inimesest üksainuski elusana on peaaegu olematu. Seni on leitud vaid surnukehi, mis tõstab 24. juunil toimunud katastroofi hukkunute arvu üheksale.

Champlain Towers Southi kortermaja 136 korterist hävis varingus täielikult 55. Püstijäänud majaosast õnnestus päästa 35 ellujäänut, rusude alt kaks. 152 majaelanikku on endiselt kadunud. Miami linnapea Daniella Levine Cava sõnas CNNile, et ehkki perekonnad loodavad endiselt, et kümned kadunud lähedased võivad veel elus olla, tuleb ametnikel, päästjatel ja tuletõrjujatel neid juba tasapisi kõige hullemaks ette valmistada. Selgitada, et võimalus, et päästjad veel kedagi elusana leiavad, on kaduvväike ning et paljud kadunukesed võivad olla väga jubedas seisukorras, isegi mitte ühes tükis. Üht leitud surnukeha pole veel suudetud tuvastadagi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.06.2021
Florida kortermaja rusudest on leitud viis hukkunut. 156 inimese saatus on endiselt teadmata
25.06.2021
VIDEOD JA FOTOD | Miami Beachi kortermaja varingu järel on 159 inimest kadunud ja 4 hukkunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee