Eesti uudised

MEMORIAALI JA VUTIHALLI SAAGA! Klubijuht: „Ma ei saa aru, milles me süüdi oleme.“ (2)

Viljar Voog, 28. juuni 2021 16:37

Ühe arhitekti hirm: et kommunismiohvrite memoriaali taustal hakkab kõrguma kole jalgpallikast. Praeguseks on selge, et midagi sellist kindlasti ei juhtu – vutihalli ehitamiseks tuleks teha arhitektuurikonkurss.

Foto: Erakogu

„Valus teema, ütleme ausalt,“ nendib kunagi Eesti koondises 58 mängu kirja saanud keskkaitsja oma viimase aja taaga kohta. „Me oleme kuus ja pool aastat selle detailplaneeringuga tegelenud. Ma ei saa aru, milles me üldse süüdi oleme – praegu on Levadia justkui mingi negatiivne subjekt, aga me ei taha midagi muud kui lastele talveks jalgpallihalli!“

Just, kuus ja pool aastat! Levadia vutiklubi hakkas enda halli ehitamist planeerima juba 2014. aastal, kuid plaan takerdus pidevalt kohalike elanike vastuseisu. Nii nihkuski plaanitud hall lõpuks nii kaugele eramajadest, kui võimalik: Levadia krundi piirile Maarjamäe nõlvale, Pirita tee kohale.

Võrdluseks, kommunismiohvrite memoriaali, mille visuaalses risustamises veel kerkimata vutihoonet süüdistatakse, hakati samasse Maarjamäele planeerima alles 2015. aastal. Valmis see vabariigi 100. aastapäeval.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee