Derek Chauvin kohtuotsuse väljakuulutamise ajal 25. juunil

Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Annika Erg 25. juuni 2021 23:38

Endine Minneapolise politseinik Derek Chauvin mõisteti George Floydi tapmise eest 22 ja pooleks aastaks vangi.

Kohus mõistis Chauvini reedel süüdi teise astme tahtmatus tapmises, vahendab Fox News.

Minnesota ringkonnakohtu kohtunik Peter Cahill rõhutas, et otsus ei sündinud avaliku arvamuse ega emotsiooni või kaastunde ajel. Ta ütles, et otsuse põhjendused on viimse detailini kirjas 22 lehekülje pikkuses memorandumis.

„Tahan sellega kinnitada, et sobilik karistus määratakse mistahes kaasuse ja ka selle kaasuse puhul juriidilise analüüsi tulemusel. Et määravaks on seaduse ja iga konkreetse kaasusega seotud faktide võrdlemine. Ma ei räägi praegu pikalt, eelistan, et loeksite seda juriidilist analüüsi,“ sõnas Cahill karistuse väljakuulutamisel.

„Ma tahan samas teadvustada mõõtmatut ja sügavat valu, mida tunnevad kõik seotud perekonnad, eriti Floydide perekond. Tunneme teile südamest kaasa. Teadvustan ka seda, et valu ei piirdu ainult nende inimestega, kes siin kohtusaalis viibivad, vaid seda tunnevad kõik Floydi perekonnast ja ka teised kogukonna liikmed,“ lisas Cahill.

Varem eeldati, et karistus jääb 20 ja 25 aasta vahele. Sarnase kuriteo eest on kõige rohkem võimalik mõista 40 aastat vangistust, keskmine jääb 12 ja poole aasta kanti. Floydi perekond nõudis maksimumkaristust, prokurörid küsisid 30 aastat.

Floyd peeti möödunud suvel kinni pärast arvatavat pisirikkumist. Sotsiaalmeediasse jõudnud videost oli näha, kuidas mees lamas maas ja Chauvin talle pikka aega põlvega kaelale vajutas, samas kui Floyd ütles, et ta ei saa hingata. Lõpuks kaotas Floyd teadvuse ja ta kuulutati haiglas surnuks. Juhtumi järel said alguse laialdased politseivägivalla vastased meeleavaldused üle riigi.