PIDU ENNE AVARIID: hea seltskond, muusika ning ohtralt alkoholi – selliselt peolt vastu hommikut tagasi sõites jäi Marek autoroolis magama. „Sõitsime teelt välja. Auto käis üle katuse,“ meenutab ta avariid, pärast mida ärkas ta haigla intensiivraviosakonnas. Järgnev elu tuleb tal hakkama saada ratastoolis.

Foto: Õhtulehe kollaaž/Tiina Kõrtsini, erakogu
Anita Algus 9. juuli 2021 08:10

Kümmekond päeva enne 19. sünnipäeva istus Marek Rüütli napsisena autorooli ja jäi roolis magama. Ärkas ta juba haiglas intensiivraviosakonnas. „Öeldi, et vaevalt taastun nii palju, et suudan ise voodist välja tulla," meenutab Marek. Nüüd, 25 aastat hiljem, on ta asutanud oma töökoja, loonud pere ja liigub vabalt ringi – kuid siiski mitte omal jalal, vaid ratastoolis.

Mis Marekiga juhtus? „Kümmekond päeva enne oma 19. sünnipäeva läksime maale mu vanaema juurde ja õhtul peole. Nii nagu noorte peod ikka on – hea seltskond ja muusika ning ohtralt alkoholi,“ meenutab ta. „Vastu hommikut tekkis meil plaan liikuda maalt tagasi Tartusse. Poole tee peal jäin roolis magama ning sõitsime teelt välja. Auto käis üle katuse. Mina lendasin autost välja. Sõbrad jäid autosse kinni.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Mäkk Toonald 11. juuli 2021 14:54
Kes tegi - ise tegi. Ei suuda sellistele kaasa tunda.
Haiguse tõttu puudega 10. juuli 2021 02:12
Elu õpetab? Ja nüüd siis saab veel puudetoetust ka? Iseenda rumaluse pärast saadud vigastus. Toetust peaks m a kstama ainult neile, kes pole ISE oma vigastustes süüdi ja puue on tekkinud enda tahtmata, mingi kroonilise h a iguse tagajärjel. Sest muidu ei oleks AUS, kui t oetust ka n e ile veel maksta, kes ISE OMAL V A LIKUL ÕNNETUSES SÜÜDI ON. JA INVALIIDSUSES. NIiGI väiksed need toetused, siis pole ime, milleks on vaja veel paksu töövihiku--taolist aruannet täitma. Mõelge enne, kui ise endale häda kaela kutsute!

SISUTURUNDUS