Eesti uudised

Artikkel ilmus algselt 28.06.2021 kell 10:47 Õhtulehe veebis

18AASTASELT RATASTOOLI! „Purjus peaga rooli minek on paras Vene ruleti mängimine. Kunagi ei tea, millal see pauk käib.“ (2)

Anita Algus, 9. juuli 2021 08:10

PIDU ENNE AVARIID: hea seltskond, muusika ning ohtralt alkoholi – selliselt peolt vastu hommikut tagasi sõites jäi Marek autoroolis magama. „Sõitsime teelt välja. Auto käis üle katuse,“ meenutab ta avariid, pärast mida ärkas ta haigla intensiivraviosakonnas. Järgnev elu tuleb tal hakkama saada ratastoolis.

Foto: Õhtulehe kollaaž/Tiina Kõrtsini, erakogu

Kümmekond päeva enne 19. sünnipäeva istus Marek Rüütli napsisena autorooli ja jäi roolis magama. Ärkas ta juba haiglas intensiivraviosakonnas. „Öeldi, et vaevalt taastun nii palju, et suudan ise voodist välja tulla," meenutab Marek. Nüüd, 25 aastat hiljem, on ta asutanud oma töökoja, loonud pere ja liigub vabalt ringi – kuid siiski mitte omal jalal, vaid ratastoolis.

Mis Marekiga juhtus? „Kümmekond päeva enne oma 19. sünnipäeva läksime maale mu vanaema juurde ja õhtul peole. Nii nagu noorte peod ikka on – hea seltskond ja muusika ning ohtralt alkoholi,“ meenutab ta. „Vastu hommikut tekkis meil plaan liikuda maalt tagasi Tartusse. Poole tee peal jäin roolis magama ning sõitsime teelt välja. Auto käis üle katuse. Mina lendasin autost välja. Sõbrad jäid autosse kinni.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.08.2021
PURJUSPÄI ÕNNETUSELE VASTU: „Mõtlesin küll, et tegelikult ei tohiks mootorrattaga sõitma minna, kuid adrenaliin läks nii üles…“
24.06.2021
RATASTOOLIS MEHE LUGU: „Üks prõks ja oligi kõik. Teine elu kohe.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee