Eesti uudised

FOTOD | Võidupüha paraad peeti Paides (106)

Ohtuleht.ee, 23. juuni 2021 10:46

Võidupüha paraad Paides

Foto: Robin Roots

Tänavused võidupüha pidustused toimuvad Paides, kell 11 algas paraad.

President pidas ka traditsioonilise võidupüha kõne (loe presidendi kõne täismahus SIIT). Kõne pidas ka kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi. Rivis oli ligi 800 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast ja kodutütart valdavalt Kirde maakaitseringkonna ehk Alutaguse, Jõgeva ja Järva malevaist koos liitlasvägede esindajatega Ühendkuningriigist ja Prantsusmaalt.

Paidest tegid ülelennu NATO Balti õhuturbemissiooni hävitajad ja teised liitlaste lennuvahendid.  

Kell 10 algas Paide Püha Risti kirikus Võidupüha oikumeeniline jumalateenistus, kus teenisid EELK peapiiskop Urmas Viilma, Järva praost Katrin-Helena Melde, kaitseliidu vanemkaplan major Raivo Nikiforov. Kirikus olid kohal ka valitsuse liikmed ning riigikogu esimees Jüri Ratas.

Võidupüha jumalateenistus Paides.

Foto: Robin Roots

Võidupüha algas kell 07.00 riigilippude heiskamisega Paide Keskväljakul. Kell 08.30 asetati pärjad Müüsleri Vabadussõja mälestusmärgile, kus ühendati ka Tori mälestustuli ja Paide muinastuli võidutuleks, mille president hiljem paraadil üle Eesti laiali saadab. Müüsleris anti tuletoojatele, kelleks tänavu on Eesti taasiseseisvuse kaasaegsed, ehk 30-aastased naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased üle tuletooja medalid. Võidupüha kõne pidas ka peaminister Kaja Kallas. 

Vaata galeriid pärgade asetamisest!

Pärgade asetamine ja peaministri võidupüha pöördumine.

Foto: Riigikantselei

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee