Ilm ja loodus

Jaanid tulevad lõõskava palavuse ja äikesega (28)

Ohtuleht.ee, 23. juuni 2021 09:09

Äike.

Foto: Aldo Luud

Ligi nädal kestnud kuumalaine jätkub ka jaanidel, ent prognooside kohaselt kaasneb sellega ka vihm ja äike terves Eestis. „Intensiivsete vihmavalingute, tugevate tuuleiilide ja hiidrahe oht on võrdlemisi suur,“ sõnab sünoptik Kairo Kiitsak.

Teisipäeval sadas vihma vaid mõningates kohtades Eestis, ent pärast kaua kestnud troopilist ilma tõi vihm endaga ka tormi, mis põhjustas kahjustusi.

Ilmateenistuse sünoptik Kairo Kiitsak jagab sotsiaalmeedias pilte Pärnumaalt Torilt, kus tugev tuul lõhkus majade katuseid ja murdis puid.

Teisipäevase ilmaga tuli taevast alla ka hiidrahet.

Kui teisipäeval oli äike ja sadas vihma vaid mõningates kohtades, siis ilmateenistuse prognooside kohaselt avanevad taevaluugid ning lööb välku pea terves Eestis. Juba ennelõunal sajab kohati hoovihma ja esineb äikest, pärastlõunal on intensiivseid sajuhooge ja äikest juba paljudes kohtades, suur on ka raheoht. Hilisõhtul sadu siiski harveneb. Õhutemperatuur on 27 - 32 kraadi, Ida-Eestis kuni 35, ent sajupilvede all ja rannikul kohati 20 kraadi ringis.

Ilmateenistuse prognoos jaanilaupäevaks kell 8.45.

Foto: Ekraanitõmmis

Kiitsak jagas sotsiaalmeedias ka kella 8 paiku võetud andmeid, mis näitavad äikese liikumist Saaremaa ja Hiiumaa suunas. „Päeva teises pooles areneb mitmel pool uusi äikeseid. Intensiivsete vihmavalingute, tugevate tuuleiilide ja hiidrahe oht on võrdlemisi suur,“ kirjutab Kiitsak.