Krimi

Avaldatud 22.06 kell 23.49, täiendatud 23.06 kell 23.18 ja 24.06 kell 21.49.

Emajõkke hüpanud mees leiti surnuna (18)

Annika Erg, 24. juuni 2021 21:49

Pae park

Foto: Robin Roots

Teisipäeva õhtul kella 20.20 paiku teatati, et Lasnamäel Pae pargis aega veetvast ja koos alkoholi tarvitavast seltskonnast on kadunud 36aastane mees. Tund aega varem läks mees ujuma, jättes oma asjad kaldale ja tagasi ei tulnud. Teisipäeva õhtul teatati ka Tartus Emajõkke hüpanud mehest, kelle surnukeha leiti neljapäeval kella 18.20 paiku.

Teisipäeva õhtul veidi enne kella 23 sai häirekeskus teate, et Tartus hüppas Turu sillalt Emajõkke 36aastane mees. Sündmusele reageerisid politseinikud ja päästjad, kes asusid meest otsima. Päästjad tõid kohale paadi, samuti otsiti meest kaldalt ja piirkonda vaadeldi drooniga. Kadunut ei õnnestunud leida ning veidi enne kella 1 öösel otsingud peatati.

Hommikul jätkas politsei otsinguid. Otsingutesse kaasati politsei veepatrull, veealuseks vaatluseks kasutati sonarit ja kohal olid tuukrid sukeldumisklubist Maremark. Õhtul otsingud veekogul lõpetati, meest ei leitud.

„Praeguse info kohaselt tarvitas mees enne vette hüppamist ühes sõpradega alkoholi. Viimastel päevadel on häirekeskus saanud mitmeid sarnaseid teateid, kus purjuspäi minnakse ujuma või muud moodi ennast ohtu pannakse. Igast inimesest sõltub kas pühad mööduvad turvaliselt. Alkoholi tarvitades ei tohi unustada ise enda eest hoolitseda ja ka sõpradel silma peal hoida. Takista inimest purjuspäi ujuma või autorooli minemast ning vajadusel kutsu abi numbril 112," rõhutas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

Pae pargis ujuma läinud meest pole leitud

Kadumisest teavitati häirekeskust ning juhtunule reageerisid päästjad ja politseinikud. Politseinikud vestlesid sündmuskohal olevate inimestega, kogumaks rohkem infot juhtunu kohta. Päästjad kontrollisid järve pinnaltpäästja abiga ning samuti vaadeldi piirkonda drooniga.

Politseinikud kontrollisid korduvalt ka mehe elukohta, kuid sinna ei olnud ta naasnud. Teisipäeval kella 22.45 paiku otsingud veekogul lõpetati.

„Ilusa ilmaga kogunevad inimesed arusaadavalt õue aega veetma ja kuumade ilmadega otsitakse jahutust ka veekogudest. Tuleb meeles pidada, et alkoholi liigtarbimisega kaasnevad tõsised ohud ning joobes inimesel tuleb takistada ujuma minemist, samamoodi nagu ka autorooli istumist. Juhul kui inimene siiski hoiatustest hoolimata end ohtu paneb, tuleb sellest koheselt teavitada häirekeskust numbril 112 ja abi kutsuda,“ ütles Ida-Harju politseijaoskonna patrullpolitseinik Oleg Dmitrijev.

Politseinikud kontrollisid ka kolmapäeval korduvalt mehe kodust aadressi ning vestlesid lähedastega. Meest ei ole seni leitud ja aktiivsed otsingud on praeguseks lõpetatud.