Eesti uudised

Jaanideks saarele seiklejad peavad arvestama ligi kolmetunnise praamijärjekorraga (6)

Keit Paju, 22. juuni 2021 21:53

Foto: Stanislav Moshkov

Suru osa mandrirahvast läheb jaanipühadeks Eesti kaunitele saartele puhkama. Praamipiletid autoga seiklejatele müüdi suures osas juba eelmise nädala lõpuks läbi, üldjärjekorras seisjad peavad aga arvestama kuni kolmetunniseks veniva ooteajaga.

„Jaanipäeval saartele sõita soovijad ostavad reeglina e-piletid ette juba varakult ja nii olid teisipäeva, 22. juuni päevased reisid juba eelmise nädala lõpuks valdavalt välja müüdud ja samuti on sõidukite e-piletid välja müüdud kolmapäevaks, 23. juuniks mandrilt nii Muhu- ja Saaremaale kui Hiiumaale ja 27. juunil saartelt mandrile,“ selgitab TS laevade teenindusvaldkonna juht ja juhatuse liige Ave Metsla.

Neil, soovivad siiski kindlasti 23. juunil suursaartele ja 27. juunil mandrile tagasi sõidukiga reisida, on siiski võimalik veel osta pilet sadamakassast, lisab Metsla. Kuid reisides sõiduki üldjärjekorra piletiga peab arvestama võimalike ooteaegadega sadamas, mis võivad ulatuda sõltuvalt kellaajast ligikaudu kolme tunnini.

„Kuivastu sadamast on hetkel küll veel pühapäeva, 27. juuni varahommikuks ja hilisõhtuks e-pileteid saada – kes soovib sõidukiga reisides ooteaeg vältida, siis tasub kindlasti pilet eelmüügist ära osta ja saab sõita sadamasse vahetult oma reisi väljumise ajaks,“ märgib Metsla.

Hiiumaalt tagasisõitmiseks on aga juba ka laupäevaks, 26. juuniks suurel osal reisidest sõidukite e-piletid välja müüdud, nii nagu ka pühapäevaks ja esmaspäeva 28. juuni varahommikuks. Jalgsi reisijatele on kohti veel piisavalt nii saartele minekuks kui sealt tulekuks.  

Metsla sõnul teisipäevased ooteajad praamile veel väga pikad õnneks ei olnud. „Kui hommikupoolikul võis õnnestuda sadamakassast piletit ostes veel esimesele saabuvale laevale saada, siis pärastlõunast alates on osad reisijad pidanud jääma ootama järgmist laeva. Sellega peab teisipäeval arvestama tõenäoliselt kuni viimaste väljumisteni,“ sõnab ta.

Metsla sõnul sõidavad TS laevade põhilised meresuksud Piret ja Tõll Saaremaa liinil maksimaalse tihedusega, abiks on võetud ka vana ja väärikas Regula. „Nii on kõik saarele soovijad päevasel ajal mahtunud ootama sadamaalale. Teisipäeva õhtul oli küll väike järjekord tekkinud Virtsus ka maanteele,“ tõdeb ta.

Metsla sõnul olid tänavu jaanipühadel populaarsemaid praamisõidu ajad vahetult pühadele eelnevad päevad. „Paistab, et teisipäevane lühike tööpäev võimaldas planeerida kodukontoris toimetamised saartele ja ka esmaspäeva õhtul oli juba laevade täituvus suur. Teisipäevane pärastlõuna oli mõlemal liinil reisimiseks populaarne ja niisamuti kolmapäeva hommikust kuni pärastlõunani tõotab tulla väga tiheda liiklusega.“

TS laevad on jaanipühade suure rändega ette arvestanud ning Metsla sõnul lepitakse transpordiametiga graafikute tihendamises nii Saare- kui Hiiumaa liinil juba aasta lõpus kokku.

„Vahetult enne pühi jälgime piletimüüki ja saame vajadusel lisada graafikusse lisareise. Nii oleme Virtsu-Kuivastu liinile teisipäevaks ja kolmapäevaks lisanud kokku Virtsust ja Kuivastust neli lisareisi ja meie põhilaevad tegid teisipäeval kummastki sadamast kokku 29 reisi. Lisaks sõidab  parvlaev Regula, mis oli teisipäeva õhtuse hetke seisuga teinud juba viis lisareisi,“ selgitab Metsla. „Hiiumaa liinil sõidavad mõlemad parvlaevad võimaliku maksimaalse tihedusega tehes kummastki sadamast 11 reisi nii teisipäeval kui kolmapäeval.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee