Ilm ja loodus

Õhukvaliteet on Kesk-Aasiast tulnud tolmu tõttu nii halb, et keskkonnaministeerium soovitab kanda maski (15)

Ohtuleht.ee, Delfi, 22. juuni 2021 18:06
Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia

Ilm ei ole viimastel päevadel kõige mugavam olnud ning nüüd on ka sissehingatav õhk Kesk-Aasiast saabunud tolmu tõttu kohati lausa ohtlik.

Eesti välisõhu kvaliteeti saab jälgida aadressil ohuseire.ee, kus antakse ülevaade õhukvaliteedist ja palju selles parasjagu saasteaineid sisaldub. Õhukvaliteeti hinnatakse õhus lenduvate peenosakeste kõrge kontsentratsiooni tõttu lausa väga halvaks Tallinnas Õismäel, kesklinnas ja Põhja-Tallinnas, Kohtla-Järvel, Sillamäel ja Tartus.

Keskkonnaministeeriumi välisõhu ja kiirgusosakonna peaspetsialist Reet Pruul soovitab inimestel vältida Kesk-Aasiast saabunud tolmuse õhu sissehingamist: pigem tasub olla siseruumides või kanda väljas viibides maski.

„Eriti on ohustatud hingamisteede ja südamehaiguste põdejad,“ sõnas Pruul Delfile. „Samuti on oluline, et sellise osakeste sisaldusega ei puutuks kokku lapsed ega ka terved inimesed ei teeks füüsilist koormust andvaid tegevusi. Kui on vaja välja minna, võib kasutada meile juba harjumuseks saanud maske, aga on soovitav olla siseruumides ja suletud akendega kuni olukord paraneb.“

Tolmu rohkuse tõttu võiksid inimesed Pruuli sõnul ka vältida täna jaanilõkete süütamist.

Refereeritud Delfi artikli täistekst.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee