Krimi

Tallinna lähedal hukkus neljanda korruse aknast alla kukkunud väikelaps  

Toimetas Triinu Laan , 22. juuni 2021 16:42

Pilt on illustreeriv.

Foto: Tiina Kõrtsini

Harjumaal juhtus esmaspäeva õhtul traagiline õnnetus, kus väike laps kukkus aknast alla ja hukkus.

Tallinna lähedal asuvas asumis toimunud traagilist juhtumit kinnitas Õhtulehele politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja Leana Loide.

Viimastel nädalatel on Eestis juhtunud mitu õnnetust, kus lapsed on lahtisest aknast alla kukkunud

„Palavad ilmad sunnivad eluruumide õhutamiseks aknaid lahti jätma, kuid tekitavad ka vabaduse tunde, mis meelitab lahtise akna juurde uudishimulikke lapsi. Viimastel nädalatel on Eestis juhtunud mitu õnnetust, kus lapsed on lahtisest aknast alla kukkunud,“ kirjutab politsei- ja piirivalveamet sotsiaalmeedias.

„Kodu on lapsele kõige turvalisem koht, kuid ainult sel juhul, kui täiskasvanud nende tegemistel silma peal hoiavad. Tegelikkuses juhtub lastega kõige rohkem õnnetusi just kodu kaitsva nelja seina vahel. Väikelaste vanemad võiksid kõrgematel asuvatel korrustel akende ja rõduuste lingid eemaldada või asendada tavalised lingid lapselukuga linkidega.Samuti ei tohiks lapsi järelevalveta jätta. Isegi väga pisikesel lapsel võib aknalauale pääsemiseks kuluda vaid mõni sekund. Ka alaealise õe või venna hoolde jätmise asemel tasuks eelistada täiskasvanu järelevalvet.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee