ÕPIVAD JA TÖÖTAVAD: Vähestel aafriklastel on elamisluba Eestis töötamiseks, ent õppimiseks antav elamisluba annab õiguse ka tööl käia, kuni kooliasjad on korras.

Foto: Aldo Luud
Nils Niitra 25. juuni 2021 10:00

Rändesurve Eestile kasvab kiiresti. Kust kõik need mustanahalised Wolti ja Bolti sõitjad tulevad ning palju neid Eestis on? Õhtuleht arvutas politsei- ja piirivalveameti andmete põhjal välja, et kehtiv elamisluba on rohkem kui 1700 aafriklasel ning neist on omakorda suurim osa ehk 918 nigeerlased. Lisaks veel pikaajalise viisaga siinviibijad – ja ongi tuhat nigeerlast koos!

Aafriklased toovad meile koju toitu, aga valdavalt puudub eestlastel nendega igasugune vestluse tasemel kokkupuude. Ka nigeerlane, kes istub 33kraadises kuumuses Tartu südalinna pargipingil, on sõnaaher, hoolimata sellest, et Õhtuleht lubab tema nime mitte avaldada. Tal on elamisluba Eestis õppimiseks, aga toimetab ka Bolti kullerina. „Praegu on kliima üsna samasugune nagu Aafrikas,“ kissitab mees päikese suunas silmi ja haigutab. Nigeerlane on siin viibinud ühe aasta. Kui pärin, kas tal on tekkinud Eestis nahavärvi tõttu probleeme, vastab mees eitavalt.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad