Eesti uudised

ÕL VIDEO | METSASTATISTIKA USALDUSVÄÄRSUS KUKKUS PORRI?! Andmed, mille avalikuks tulek võib riigilt röövida sadu miljoneid, vedelevad kõigi silme all (6)

Priit Pärnapuu | Video: Aldo Luud, 30. juuni 2021 10:07
Foto: Aldo Luud

Keskkonnale tekib korvamatu kahju ja riigieelarvesse sadade miljonite eurode suurune auk! Selline saatus ootab meid, kui uskuda keskkonnaministeeriumi ja keskkonnaagentuuri selgitust, miks statistilise metsainventuuri alaliste proovitükkide asupaigad tuleb hoida salajas. Õhtuleht arvutas nende koordinaadid aga välja andmete abil, mis leiduvad keskkonnaagentuuri enda kodulehel, ja leidis ka metsast üles kohad, kus proovitükkide puudel torkavad silma sinised märgistused. Mis nüüd siis saab?

On ühed üliolulised andmed, millel põhineb märkimisväärne osa keskkonnapoliitikast ja -aruandlusest. Viimasest omakorda hakkavad dekaadi teises pooles sõltuma kümned kui mitte sajad miljonid eurod aastas CO2 kvootide raha.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.06.2021
KESKKONNAAGENTUURI VASTUS ÕHTULEHE METSALOOLE: riik asub metsastatistika koostamist jõulisemalt täiustama
16.06.2021
Terje Põvvat | Täna riigikogus: saadikud peidavad probleemseid keskkonnaandmeid
07.04.2021
KESKKONNAAGENTUURI VASTUS ÕHTULEHE METSALOOLE: erinevused tulevad väikestest mõõtmisvigadest ja proovitükkide ebaühtlasest paigutusest
06.04.2021
METSASTATISTIKA NÄITAB AIATEIBAID?! Pikalt avalikkuse eest varjatud andmetes haigutavad 100 000 hektari suurused anomaaliad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee