Krimi

Koera aknast surnuks viskamises õigeks jäänud mees võib ikkagi vangi minna (4)

Siim Randla, 21. juuni 2021 05:39

Aarne Tiiki ja Kaido Vanatoa (paremal) Viru maakohtus.

Foto: MARTIN AHVEN

Virumaal koera aknast surnuks viskamises kohtus õigeks mõistetud, kuid kehalises väärkohtlemises tingimisi vangistuse saanud Aarne Tiiki võib vanglasse sattuda, kui kohus rahuldab kriminaalhooldaja taotluse, sest mees ei ole täitnud kontrollnõudeid, sealjuures rikkunud kohustust mitte omada või tarvitada narkootilisi aineid.

2019. aasta 5. veebruaril pidas seltskond Kundas elavaid noori – teiste seas Aarne Tiiki ja Kaido Vanatoa – korteripidu. Vanatoale tuttava neiu Kellyga oli peol kaasas Pekingi paleekoer Stefani. Ootamatult lahvatanud Kelly ja Vanatoa vahel tüli, mille käigus viimane neiut väidetavalt pesapallikurikaga lõi. Kui Kelly hoobist toibus, ei näinud ta enam oma lemmikut. Tema küsimusele, kus koer on, vastatud, et läks õue jalutama. Koer leiti asfaldilt surnuna.

Samal teemal

Viru maakohus mõistis Tiiki ja Vanatoa looma suhtes toime pandud julmas teos õigeks, Vanatoa mõisteti õigeks ka naise ähvardamises. Korduva kehalise väärkohtlemise eest mõistis kohus Vanatoale kaks aastat ja kuus kuud vanglakaristust tingimisi. Tiiki mõisteti süüdi ähvardamises ja kehalises väärkohtlemises ning karistati aasta ja üheksakuulise vangistusega tingimisi. Tiiki ja Vanatoa kaitsjad vaidlustasid otsuse Tartu ringkonnakohtus, kes tühistas Viru maakohtu otsuse osaliselt, s.o Aarne Tiikile ja Kaido Vanatoale määratud lisakohustuses osaleda alkoholismivastases ravis. Ülejäänud osas jäeti maakohtu otsus muutmata.

Tänaseks on esitanud kriminaalhooldaja Viru maakohtule taotluse Tiiki karistuse täitmisele pööramiseks. „Kriminaalhooldusalune Aarne Tiiki on rikkunud kontrollnõuet ilmuda kriminaalhooldaja määratud ajavahemike järel kriminaalhooldusosakonda registreerimisele. Veel on Aarne Tiiki rikkunud kohustust mitte omada või tarvitada narkootilisi või psühhotroopseid aineid,“ selgitas Viru maakohtu pressiesindaja Kristi Ehrlich Õhtulehele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee