Krimi

Lisatud foto võib olla häiriv.

LÄHEDASED KAEVATA EI SAA: hooldekodus mädanenud vanaema surma asjus kriminaaluurimist ei jätkatud (4)

Liina Hallik, 18. juuni 2021 15:32

HOOLDEKODU TEGEVUSETUS VIIS HAIGLASSE: 2019. aasta oktoobrist kuni detsembrini Nõo hooldekodus hooletusse jäetud Anna viidi omaste poolt haiglasse, kus tema ulatuslikud ja luu lähedale ulatuvad lamatised vajasid kohest kirurgilist sekkumist.

Foto: Aldo Luud

Riigiprokuratuur ei rahuldanud omaste kaebust, kes soovisid hooldekodus lamatiste käes mädanenud vanaema Anna* surma asjus kriminaaluurimise jätkamist. Põhjuseks toodi asjaolu, et omastel puudub kaebeõigus. Lähedased heidavad hooldekodule ette hooldusteenuse halba korraldust – omaste algatusel haiglasse toimetatud Anna puusades tuvastati ulatuslikud luuni küündivad lamatishaavandid. Anna suri enne menetluse lõpetamist, mistõttu ta ise enda eest seista ei saa.

Kriminaalasja lõpetamine jäeti muutmata ka Riigikohtu kriminaalkolleegiumi 18. juuni määrusega, sest omaste kaebeõiguse puudumise tõttu ei saanud kohus asja sisuliselt sekkuda. Sellest hoolimata juhib riigikohus tähelepanu probleemile, et prokuratuur oleks pidanud asja põhjalikumalt uurima. Kohus tõdeb, et kriminaalmenetluse käigus ei järgitud legaliteedipõhimõtet, mille järgi riik peab uurima kõiki kuritegusid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.05.2021
NÄHTAMATUD, ENT OLEMAS! Vägivalla ohvriks langenud eakad kannatavad ja vaikivad...
20.04.2021
KIIRABI TEGI VEA?! Pereema jäi peaajuinfarkti tagajärjel voodihaigeks: kui poeg poleks ema EMOsse viinud, oleks ta paari päeva pärast surnud