HOOLDEKODU TEGEVUSETUS VIIS HAIGLASSE: 2019. aasta oktoobrist kuni detsembrini Nõo hooldekodus hooletusse jäetud Anna viidi omaste poolt haiglasse, kus tema ulatuslikud ja luu lähedale ulatuvad lamatised vajasid kohest kirurgilist sekkumist.

Foto: Aldo Luud
Liina Hallik 18. juuni 2021 15:32

Riigiprokuratuur ei rahuldanud omaste kaebust, kes soovisid hooldekodus lamatiste käes mädanenud vanaema Anna* surma asjus kriminaaluurimise jätkamist. Põhjuseks toodi asjaolu, et omastel puudub kaebeõigus. Lähedased heidavad hooldekodule ette hooldusteenuse halba korraldust – omaste algatusel haiglasse toimetatud Anna puusades tuvastati ulatuslikud luuni küündivad lamatishaavandid. Anna suri enne menetluse lõpetamist, mistõttu ta ise enda eest seista ei saa.

Kriminaalasja lõpetamine jäeti muutmata ka Riigikohtu kriminaalkolleegiumi 18. juuni määrusega, sest omaste kaebeõiguse puudumise tõttu ei saanud kohus asja sisuliselt sekkuda. Sellest hoolimata juhib riigikohus tähelepanu probleemile, et prokuratuur oleks pidanud asja põhjalikumalt uurima. Kohus tõdeb, et kriminaalmenetluse käigus ei järgitud legaliteedipõhimõtet, mille järgi riik peab uurima kõiki kuritegusid.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99